Podhorská nemocnice v Bruntále zavedla nový vyvolávací systém na odběry krve

14.10.2015

Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, zavedla na svém pracovišti v Bruntále nový elektronický vyvolávací systém. Novinka byla nainstalována v odběrové místnosti, kde bude využita k vyvolávání pacientů k odběrům biologického materiálu. Hlavní výhoda systému, známého především z fungování úřadů či bankovních institucí, spočívá především v ukončení dohadování pacientů o pořadí při odběrech.

V odběrové místnosti skončil s nainstalováním novinky nepřehledný systém, kdy si pořadí hlídali sami pacienti a často tak docházelo ke sporům, kdo je na řadě. V ranní špičce v odběrové místnosti odbaví personál až 80 pacientů. „Při tomto počtu umožní nový systém přehledně pacienty řadit dle času, jak přišli, ale také umožňuje přednostní vyvolání pacientů, jejichž odbavení nesnese prodlevu. Nově si tedy pacienti vyberou, na jaký odběr přišli, dostanou pořadové číslo a jsou postupně vyzvání ke vstupu do odběrové místnosti,“ vysvětluje přednosti systému vedoucí IT oddělení Podhorské nemocnice Ing. Michal Rampula.

Kromě pohodlnějšího a přehlednějšího odbavení pacientů přináší systém také přehled pro vedoucí pracovníky. Novinka umožňuje zobrazit vytížení pracoviště jak dle času, tak dle jednotlivých činností. „To umožní včas reagovat na zatížení a přijmout případná opatření k posílení pracoviště či změně rozsahu ordinačních hodin. Tento systém jistě přispěje ke spokojenosti našich pacientů,“ doplnil Ing. Michal Rampula.

Podhorská nemocnice v posledních letech trvale investuje do zkvalitňování svých služeb i přístrojového vybavení. Od roku 2005, kdy skupina AGEL převzala obě pracoviště nemocnice v Rýmařově a Bruntále, investice přesáhly více než 80 miliónů korun. Nemocnice například koupila nový CT přístroj za deset miliónů korun, čtyři nové ultrazvukové přístroje, nebo monitorovací telemetrický přístroj za 1,5 miliónu korun. Letos také investovala do nového plně digitalizované RDG pracoviště v Bruntále, kdy umožnila přístup ke snímkům všem terénním lékařům. Do bezbariérového pracoviště nemocnice investovala celkem tři miliony korun.