Podhorská nemocnice obdržela v rámci Moravskoslezského kraje druhé umístění žebříčku nemocnic

11.12.2015

Přestože nejde o příliš velkou nemocnici a poskytuje základní spektrum zdravotní péče, pacienti jsou s ní velmi spokojení. Řeč je o Podhorské nemocnici, která i letos bodovala v celostátním hodnotícím projektu Nejlepší nemocnice ČR 2015. V rámci celonárodní ankety spokojenosti ambulantních pacientů společnosti HealthCare Institute (HCI) obdržela Podhorská nemocnice v rámci Moravskoslezského kraje druhé umístění žebříčku nemocnic. Lepší už byla v kraji pouze Nemocnice Podlesí, která je stejně jako Podhorská nemocnice členem skupiny AGEL.

Do průzkumu se letos zapojilo 156 nemocnic z celé republiky a osloveno bylo bez mála 46 tisíc pacientů. Ti odpovídali na otázky týkající se kvality péči i chování zaměstnanců, a to například jestli mu byli podány dostatečné informace, přístup zdravotnického personálu, doba čekání na ošetření či značení v nemocnici.