Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Podhorská nemocnice zakoupila novou laparoskopickou věž

24.7.2014

Moderní laparoskopickou věží se nyní může pochlubit chirurgické oddělení Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Oproti starším typům laparoskopických přístrojů je nová věž za více než dva milióny korun mnohem modernější. Na chirurgii nemocnice v Bruntále mají nyní k dispozici dvě laparoskopické věže.

„Díky nové laparoskopické věži se zkrátí lhůta k objednání na laparoskopickou operaci a zvýší se komfort pro operující. Podstatně se také zvýší bezpečnost pacientů při operacích,“ uvedl primář oddělení chirurgie MUDr. Vladimír Romanov s tím, že laparoskopický zákrok podstupují nejčastěji pacienti s onemocněním břicha, zejména žlučníku, žaludku, tříselných kýl, slepého či tlustého střeva. „Ročně podstoupí u nás laparoskopický zákrok téměř 700 pacientů, přičemž většinu tvoří operace žlučníku, tříselné kýly a operace slepého střeva,“ doplnil primář.

Operace tímto přístrojem znamená pro pacienta šetrnější zákrok. Jedná jen o několik krátkých řezů, které slouží pro zavedení 5 až 12 milimetrů vstupních portů pro nástroje. Při laparoskopických operacích sledují lékaři své nástroje pouze na obrazovce, proto jsou tyto miniinvazivní operace velmi závislé na kvalitě používané techniky. Důležitý je tudíž co nejlepší obraz, který lékaři umožní dobrou orientaci. „U laparoskopických výkonů je klíčový přenos obrazu z operovaného místa. Nové zařízení je v tomto ohledu na světové úrovni, a to díky tříčipové HDTV kameře nebo xenonovému osvětlení,“ vysvětluje MUDr. Romanov.

Laparoskopická technika operování představuje v posledním dvacetiletí významnou a zásadní změnu přechodu klasických invazivních operačních metod k metodám miniinvazivním. Zásadní myšlenkou, která vede k rozvoji tohoto způsobu operování pak je zmenšení operačního traumatu pro pacienta. „Laparoskopie výrazně zkracuje dobu pobytu v nemocnici. Je méně bolestivá a rány se lépe hojí, takže umožňuje větší pooperační pohodu pacientům a rychlejší rekonvalescenci. Rovněž procento zánětlivých komplikací je menší,“ uzavírá primář.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: