Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Novinky a média


Klientům Sociální služby Podhorská v Rýmařově slouží nová kuchyňka

3.9.2021

Již čtrnáctým rokem provozuje Nemocnice AGEL Podhorská v rámci svého pracoviště v Rýmařově Sociální službu Podhorská. Jedná se o celoroční pobytovou sociální službu, zajišťující 24hodinovou individuální přímou obslužnou péči, zdravotní péči a sociální poradenství. Sociální službu Podhorská má kapacitu 12 lůžek. Služba je určena seniorům od 65 let, osobám s chronickým onemocněním od 27 let, osobám s tělesným postižením od 27 let věku a osobám se zdravotním postižením od 27 let. Všem nyní slouží nová kuchyňka, kterou pořídila NADACE AGEL.

Celý článek


Rehabilitační cviky, jóga nebo chvíle odpočinku. Sociální služba Podhorská využívá v létě areál nemocnice pro své klienty na maximum

19.8.2021

Prosluněné letní dny vybízí všechny k pobytu na čerstvém vzduchu. Výjimkou nejsou ani klienti Sociální služby Podhorská, kterou provozuje Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově.

Celý článek


Ortopedická ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově vyšetřuje nově také kyčelní klouby nejmenších pacientů

22.6.2021

Ortopedická ambulance na pracovišti Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově dlouhodobě zajišťuje a provádí komplexní, cílené i kontrolní vyšetření pacientů s poškozením pohybového aparátu vrozeného, získaného nebo traumatického původu. Každou středu v měsíci se v prostorách ordinace chirurgické ambulance v Rýmařově otevírají dveře objednaným ortopedickým pacientům, ke kterým se nově přidávají také dětští pacienti indikovaní k vyšetření kyčelního kloubu pro vyloučení vrozených změn a možných dalších souvisejících komplikací.

Celý článek


Jak si správně umýt ruce? Mohu se stát dárcem krve? V bruntálské nemocnici se uskutečnil Den hygieny rukou i Světový den dárců krve

15.6.2021

Čistotu svých rukou, krevní skupinu nebo poměr tuků v těle. Nejen tyto zajímavosti zjišťovali návštěvníci Dne hygieny rukou a Světového dne dárců krve, které proběhly v pondělí 14. června v Nemocnici AGEL Podhorská v Bruntále.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská opět otevírá dveře svých sálů plánovaným operacím. Během pandemie jeden z nich zmodernizovala

20.5.2021

V návaznosti na celorepublikové rozvolňování epidemiologických omezení a pokles počtů osob s infekčním onemocněním covid-19, obnovuje Nemocnice AGEL Podhorská plánovanou operativu.

Celý článek


Lůžkové rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově opět zahájí provoz

26.4.2021

Současná stabilizace epidemiologické situace, kdy počet covid pozitivních hospitalizovaných pacientů klesá, umožní opětovné otevření rehabilitačního lůžkového oddělení v Rýmařově a obnovení příjmu pacientů, a to od pondělí 3. května 2021.

Celý článek


Klienty a pacienty Nemocnice AGEL Podhorská obdarovala NADACE AGEL Balíčky pohody

13.4.2021

NADACE AGEL spustila pilotní projekt Balíčky pohody, které jsou určeny pro klienty a pacienty oddělení následné péče či sociálních lůžek. První pacienti Nemocnice AGEL Podhorská, kteří byli propuštění do domácí péče (nebo do péče jiného sociálního zařízení) dostali při odchodu z oddělení překvapení v podobě Balíčků pohody.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Podhorská funguje doléčovací jednotka pro postcovidové pacienty

6.4.2021

Nemocnice AGEL Podhorská zřídila novou doléčovací jednotku pro pacienty, kteří byli pozitivně testovaní na covid. Pacienty, kteří byli hospitalizovaní na COVID jednotce na pracovišti v Bruntále a jejichž stav je natolik stabilizovaný, že nepotřebují akutní zdravotnickou péči a podporu dýchání, nově přijímají na doléčovací jednotce v rámci oddělení ošetřovatelské péče na pracovišti v Rýmařově.

Celý článek


Navzdory koronavirové epidemii si Nemocnice AGEL Podhorská připomene velikonoční tradice

31.3.2021

Velikonoční atmosféra zavládla v Nemocnici AGEL Podhorská, a to navzdory stále řádící koronavirové epidemii. Klienti Sociální služby Podhorská v Rýmařově se v rámci ergoterapie pustili do výroby velikonočních dekorací, které již také zdobí jejich pokoje i společné prostory.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská bude od března očkovat také na pracovišti v Rýmařově

26.2.2021

Po očkovacím místě v Bruntále nově otevírá Nemocnice AGEL Podhorská také nové očkovací místo na pracovišti v Rýmařově, v provozu bude od 1. března.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská nově zavedla rehabilitační program pro pacienty po prodělaném onemocněním covid-19

19.2.2021

Mnoho pacientů, kteří prodělali onemocnění covid-19, se i po úspěšném vyléčení trápí nepříjemné a přetrvávající obtíže. Dušnost, únava, pokles fyzické i psychické kondice, bolesti kloubů a svalů jsou nejčastější z nich. Právě pro tyto pacienty je určen nově rehabilitační program Nemocnice AGEL Podhorská.

Celý článek


Na odběrovém místě Nemocnice AGEL Podhorská mohou pacienti nově podstoupit PCR test pomocí vzorku ze slin

12.2.2021

Nemocnice AGEL Podhorská používá na svém odběrovém místě v Bruntále novou neinvazivní a pohodlnější formu testování RT-PCR k prokázání přítomnosti viru SARS-CoV-2. A to jednoduše pomocí odběru vzorku slin.

Celý článek


Omezení vzniklé pandemií využívají v Nemocnici AGEL Podhorská prakticky k modernizaci prostředí

8.2.2021

Koronavirová epidemie i nadále výrazně ovlivňuje každodenní provoz nemocnic. Kvůli nutnosti navýšit počet covid lůžek musela Nemocnice AGEL Podhorská dočasně pozastavit chod rehabilitačního lůžkového oddělení v Rýmařově. Prostory i přesto nezejí prázdnotou, ale vládne zde čilý pracovní ruch.

Celý článek


Klientům Sociální služby Podhorská rozzářil předvánoční čas živý stromeček, práce dětí z mateřských škol a dárečky

22.12.2020

Rok 2020 příliš nepřál společným setkáváním a kulturním akcím, což silně ovlivnilo také život klientů na Sociální službě Podhorská. Z důvodu koronavirových opatření byl velkou část roku částečný či úplný zákaz návštěv a klienti sociální služby tak měli omezený styk s blízkými pouze na telefonní kontakt či videohovory. Nemocnice proto zorganizovala akci, která alespoň na dálku propojila dvě různé generace opět dohromady.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská se ponořila do vánoční atmosféry

15.12.2020

V Nemocnici AGEL Podhorská právě vrcholí vánoční přípravy. Hospitalizovaným pacientům na interním a chirurgickém lůžkovém oddělení, COVID+ jednotce, oddělení ošetřovatelské péče a Sociální službě Podhorská navozují slavnostní atmosféru vánoční motivy a výzdoba, kterou připravili zaměstnanci.

Celý článek


Kožní ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově rozšiřuje své služby

2.12.2020

V rámci zkvalitňování služeb rozšiřuje Kožní ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově svůj seznam poskytovaných kosmetických výkonů také o služby, které nehradí zdravotní pojišťovny. Jedná se například o ošetření seboroických bradavic a papilomů-kryalizaci a kyretáž, odstranění milií, kryopeeling pigmentových skvrn, omlazování obličeje a rukou. Ve spolupráci s chirurgickou ambulancí operační řešení kosmeticky vadících névů.

Celý článek


Dary zdravotníkům v době covidové jsou i nadále aktivním tématem

20.11.2020

Je to již téměř třičtvrtě roku, co se v České republice prokázaly první případy nákazy virem COVID-19. Od první vlny epidemie, kterou jsme u nás zaznamenali na jaře tohoto roku, se mnohé změnilo. Nejen, že počty pozitivně testovaných na COVID-19 jsou stonásobně vyšší, ale také množství hospitalizovaných pacientů s pozitivním testem PCR výrazně stouplo. Čeho však výrazně ubývá jsou počty, síla a energie zdravotníků.

Celý článek


Kožní ambulance Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově rozšiřuje své služby o nabídku kosmetických výkonů pro samoplátce

20.11.2020

V rámci zkvalitňování služeb rozšiřuje Kožní ambulance v Rýmařově svůj seznam poskytovaných kosmetických výkonů také o služby, které nehradí zdravotní pojišťovny. Jedná se například o ošetření seboroických bradavic a papilomů-kryalizaci a kyretáž, odstranění milií, kryopeeling pigmentových skvrn, omlazování obličeje a rukou. Ve spolupráci s chirurgickou ambulancí operační řešení kosmeticky vadících névů. Ceník kosmetických výkonů pro samoplátce naleznete na stránkách nemocnice nebo v čekárně ordinace kožního lékaře v Rýmařově.

Celý článek


Koronaviru navzdory: Laboratoře Nemocnice AGEL Podhorská obhájily náročnou akreditaci

13.11.2020

Laboratoře Nemocnice AGEL Podhorská splňují mezinárodní standardy na kvalitu, bezpečnost a odbornost. Potvrdila to obhajoba akreditace, kterou Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice AGEL Podhorská úspěšně absolvovalo letos na podzim. Pro pacienty to znamená záruku vysoké kvality napříč celým procesem poskytování péče – od odběru vzorku až po vydání výsledku.

Celý článek


Zájem o testy na COVID-19 v Nemocnici AGEL Podhorská v Bruntále roste. Několik pacientů zde leží s koronavirem ve vážném stavu

3.11.2020

Vzhledem k epidemiologickému vývoji musela Nemocnice AGEL Podhorská provést zásadní změny v organizaci poskytované péče. Z interního oddělení vznikla samostatná izolovaná COVID+ jednotka s kapacitou 20 lůžek. K dnešnímu dni je zde hospitalizováno třináct pacientů s COVID-19 a další silně suspektní čekají na výsledek testů. Tři pacienti leží na JIP ve vážném stavu, kdy zdravotní stav pacienta vyžaduje intenzivní péči.

Celý článek


Světový den proti mozkové mrtvici

29.10.2020

Posláním Světového dne proti mozkové mrtvici, který připadá na 29.10., je především osvěta a propagace prevence proti tomuto onemocnění.

Celý článek


Návštěvníky budovy jídelny Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově vítá zmodernizované schodiště

19.10.2020

I menší investice mají velký význam. Příkladem je schodiště do budovy jídelny Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově, které na přelomu září a října tohoto roku, získalo novou podobu a provedení.

Celý článek


Pravidla pro návštěvu odběrového místa pro COVID-19

8.10.2020

„Současná koronavirová situace stále ovlivňuje každého z nás. V případě, že jste z pohledu lékaře či hygienické stanice vhodným kandidátem pro odběr vzorku na COVID-19, víte, jak se zachovat, aby Váš odběr byl co nejefektivnější a zdravotně co nejméně ohrožující Vás i Vaše okolí? Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo přehledný návod, jak při přípravě na odběr a samotné evidenci při příjmu nových pacientů postupovat.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská otevírá novou ordinaci praktického lékaře pro dospělé

5.10.2020

Nabídka služeb Nemocnice AGEL Podhorská v Bruntále se od pondělí 5. října 2020 rozšiřuje o novou ordinaci praktického lékaře pro dospělé. O pacienty se zde bude starat paní doktorka Veronika Stanovská ve spolupráci se sestřičkou Petrou Pavlíkovou. Ordinace praktického lékaře vznikla v nemocnici zcela nově.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská otevřela odběrové místo pro indikované pacienty

25.9.2020

Nové odběrové místo určené pacientům, kteří mají žádanku k odběru na COVID-19 vystavenou praktickým lékařem či hygienou, otevřela tento týden Nemocnice AGEL Bruntál.

Celý článek


Nemocnice v Bruntále slaví 135 let

24.9.2020

Úctyhodné půlkulatiny slaví tento měsíc bruntálské pracoviště Nemocnice AGEL Podhorská. Zdravotnické zařízení zde začalo psát svou historii v září 1885, a stalo se tak vůbec první nemocnicí ve Slezsku. Ta tehdy disponovala kapacitou 24 lůžek. Dnes poskytuje Nemocnice AGEL Podhorská zdravotní péči na pracovištích v Bruntále a Rýmařově pro spádovou oblast Bruntálska, Rýmařovska a Vrbenska – tedy pro přibližně 65 tisíc obyvatel.

Celý článek


Zákaz návštěv

10.9.2020

Na základě epidemiologické situace vyhlašuje ředitel Nemocnice AGEL Podhorská a.s. RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., jako součást protiepidemických opatření při probíhající pandemii COVID-19 na všech lůžkových odděleních nemocnice a v Sociální službě Podhorská ZÁKAZ NÁVŠTĚV s účinností od 11.9.2020 do odvolání.

Celý článek


Nemocnice AGEL Podhorská investovala do vybavení operačních sálů

31.8.2020

Vyšší komfort pro operatéry je výsledkem obnovy přístrojového vybavení operačních sálů v Nemocnici AGEL Podhorská. Chirurgové mají k dispozici zcela nový operační stůl, dezinfektor či operační lampy.

Celý článek


OMEZENÍ NÁVŠTĚV

19.8.2020

Na základě Mimořádného opatření MZČR MZDR 16214/2020-5/MIN/KAN vyhlašuje ředitel Nemocnice AGEL Podhorská a.s. RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., jako součást protiepidemických opatření při probíhající pandemii COVID-19 na všech lůžkových odděleních nemocnice a Sociální službě Podhorská OMEZENÍ NÁVŠTĚV.

Celý článek


Během léta řeší Nemocnice AGEL Podhorská mnoho úrazů turistů. Ty nejvážnější jsou z jízdy na koloběžce

7.7.2020

S příchodem letních prázdnin začíná jedno z nejnáročnějších období pro Nemocnici AGEL Podhorská v Bruntále a Rýmařově. Ročně zde ošetří stovky úrazů, a kromě zimy jich nejvíce připadá na červenec a srpen, kdy se nejvyšší moravské pohoří Jeseníky stává oblíbeným cílem pohybu chtivých návštěvníků. Mnoho nejtěžších úrazů vzniká po zdánlivě nevinné jízdě na koloběžce, která se v posledních letech stala nejrizikovějším sportem regionu.

Celý článek


Nový perimetr vyšetří v Podhorské nemocnici oči přesněji a rychleji

24.6.2020

S vyšetřením zorného pole v oční ambulanci Podhorské nemocnice v Bruntále nově pomáhá moderní perimetr. Přístroj, který hraje klíčovou roli při diagnostice a sledování vývoje řady očních onemocnění, nemocnice patřící do skupiny AGEL pořídila za téměř 300 tisíc korun.

Celý článek


Zdravotníkům Podhorské nemocnice pomáhá při manipulaci s pacienty nový zvedák

12.6.2020

Podhorská nemocnice v Bruntále, která patří do skupiny AGEL, zakoupila nový elektrický přístroj na zvedání pacientů. Moderní zdravotnická pomůcka přinese pacientům interního oddělení větší komfort a usnadní práci zejména sestrám a dalšímu zdravotnímu personálu. Pořízení nového zvedáku, který nahradil starší mechanický typ, přišlo na 32 tisíc korun.

Celý článek


Tým Podhorské nemocnice v Bruntále posílil profesor Anton Pelikán, světově uznávaný odborník na onkochirurgii

1.6.2020

Podhorská nemocnice v Bruntále, člen skupiny AGEL, získala do svých řad světově uznávaného odborníka na chirurgii, diagnostiku a léčbu nádorů, profesora MUDr. Antona Pelikána, DrSc.

Celý článek


Zákaz návštěv

25.5.2020

Na základě doporučení hejtmana MSK prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc. vyhlašuje ředitel Podhorské nemocnice a.s. RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D. jako součást protiepidemických opatření při probíhající pandemii COVID-19 ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech lůžkových odděleních Podhorské nemocnice a Sociální službě Podhorská.

Celý článek


Virtuální kolonoskopií odhalují lékaři Podhorské nemocnice nejen onemocnění tlustého střeva

22.5.2020

Od roku 2007 mají pacienti Podhorské nemocnice v Bruntále možnost podstoupit virtuální kolonoskopii. Před třinácti lety byla nemocnice, jež patří do sítě AGEL, v tomto směru novátorem a metodu nabídla jako jedna z prvních v Česku. Od té doby již prošly speciálním vyšetřením tlustého střeva přes dva tisíce pacientů.

Celý článek


Transfuzní služba v Bruntále obnovuje dárcovskou základnu a opět přijímá prvodárce

19.5.2020

Řadu nezbytných hygienicko-epidemiologických opatření musela v čase koronavirové epidemie realizovat Transfuzní služba AGEL v Podhorské nemocnici v Bruntále. Náročné období zde ale úspěšně zvládli a příjem dárců krve a plazmy se vrací, s drobnými změnami, do starého zavedeného režimu. Na odběry mohou chodit pravidelní i noví dárci krve.

Celý článek


Podhorská nemocnice vyšetřuje pacienty novým moderním ultrazvukem

14.5.2020

Nový moderní ultrazvuk uvedli do provozu na radiodiagnostickém oddělení Podhorské nemocnice v Bruntále, která patří do skupiny AGEL. Nový přístroj nabízí podstatně vyšší kvalitu zobrazení než dosud využívané vybavení, což lékařům umožní zachytit patologické stavy v ranějších stádiích. Investice do ultrazvuku přišla nemocnici na 1,3 miliónu korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice v Bruntále nově testuje samoplátce na SARS-CoV-2

6.5.2020

Podhorská nemocnice v Bruntále začala jako první v bruntálském okrese testovat na nový typ koronaviru samoplátce, tedy lidi, které k vyšetření neodeslal lékař ani hygienik, ale mají sami zájem se nechat metodou RT-PCR otestovat. Novou službu nabízí nemocnice prostřednictvím laboratoří AGELLAB.

Celý článek


V době karantény je obzvlášť důležité dodržovat správný jídelníček

30.4.2020

Již několik týdnů panující epidemiologická situace značně omezila aktivní způsob života a lidé tak ve svých domovech tráví mnohem více času, než jsou zvyklí. Denní návyky se změnily a je nyní potřeba obzvlášť dbát na správný jídelníček. Nutriční terapeutka z Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, radí, na co by se měl člověk v čase karantény ve stravě zaměřit.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice mají k dispozici nový sanitní vůz

29.4.2020

Zcela nový sanitní vůz začala v těchto dnech používat Podhorská nemocnice, která je součástí skupiny AGEL. Moderní sanitka, která má náhon na všechna čtyři kola i kvalitní transportní vybavení, umožňuje rychlou, bezpečnou a pohodlnou přepravu pacientů. Nemocnice do ní investovala téměř 1,3 miliónu korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice obnovuje plánovaný ambulantní provoz, od pondělí přijímá pacienty k plánovaným hospitalizacím

21.4.2020

Podhorská nemocnice v Rýmařově a v Bruntále reaguje na zmírnění mimořádných opatření Ministerstvem zdravotnictví a postupně obnovuje provoz ve všech ambulancích. Od pondělí 20. dubna jsou pacienti přijímáni také k plánovaným hospitalizacím. Lůžková i ambulantní zdravotní péče je i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření.

Celý článek


Podhorská nemocnice obnovuje plánovaný ambulantní provoz a hospitalizace

20.4.2020

Podhorská nemocnice obnovuje plánovaný ambulantní provoz a hospitalizace

Celý článek


DOČASNÉ OMEZENÍ

15.3.2020

Z důvodu výskytu onemocnění COVID-19 v ČR Podhorská nemocnice a.s. přechodně ruší plánované hospitalizace, operace a ambulantní vyšetření, jež lze odložit. Netýká se to akutních případů.

Celý článek


DOČASNÝ ZÁKAZ NÁVŠTĚV

3.3.2020

Z důvodu výskytu onemocnění koronavirem v ČR a na základě doporučení Bezpečnostní rady MSK vyhlašuje vedení Podhorské nemocnice dočasný zákaz návštěv na všech odděleních. Zákaz platí až do odvolání.

Celý článek


Zaměstnanci Podhorské nemocnice pomáhají dětem i lidem v nouzi

27.2.2020

Hned dva dobré skutky mají díky charitativní sbírce šatstva na kontě zaměstnanci Podhorské nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Společně nashromáždili 400 kusů oblečení či doplňků a uspořádali jejich symbolický prodej. Výtěžek z prodeje putuje Dětskému dennímu centru Beruška v Bruntále. Zbývající oblečení darují Ošacovacímu středisku Českého červeného kříže v Rýmařově.

Celý článek


Odvolání zákazu návštěv

21.2.2020

Na základě příznivého vývoje epidemiologické situace v MSK a okrese Bruntál odvolal dnes ředitel Podhorské nemocnice a.s. RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D. jako součást protiepidemických opatření při probíhající chřipkové epidemii zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních Podhorské nemocnice a Sociální službě Podhorská.

Celý článek


Zákaz návštěv

7.2.2020

Na základě aktuální epidemiologické situace v ČR, a zvláště v Moravskoslezském kraji, vyhlásil dnes ředitel Podhorské nemocnice a.s. RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., jako součást protiepidemických opatření při probíhající chřipkové epidemii zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních Podhorské nemocnice a Sociální službě Podhorská. Tento zákaz platí do odvolání.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice rehabilitují v modernizovaném bazénu

30.1.2020

Větší pohodlí a estetičtější prostředí při rehabilitaci si mohou užívat pacienti z Bruntálu a okolí. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, obnovila provoz rehabilitačního bazénu, čímž ukončila první fázi rekonstrukce rehabilitačního provozu v Bruntále.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Podhorské nemocnice nabízí cílený program před náhradou velkých kloubů

16.1.2020

Speciální program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního nebo kolenního kloubu, nabízí rehabilitační oddělení Podhorské nemocnice v Rýmařově. Jeden až dvou týdenní program, který je hrazen zdravotními pojišťovnami, připraví pacienta na operační výkon i pooperační režim. Výsledkem je kratší a rychlejší rekonvalescence po zákroku. Zkušenosti pacientů, kteří program již absolvovali, dokazují, že předoperační rehabilitace přináší jednoznačné výsledky.

Celý článek


O vánoční atmosféru a nadílku dárků nepřijdou ani klienti pobytové sociální služby v Podhorské nemocnici

23.12.2019

Ozdobený vánoční stromeček, zpívání koled, vánoční výzdoba i společné pečení cukroví zpestřil advent klientům Sociální služby Podhorská, kterou provozuje Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL. Adventní nálada vyvrcholila společnou slavnostní tabulí s tradičním štědrovečerním menu, nadělením dárků a vánoční pohádkou na přání. Celkem zůstává na Vánoce v Podhorské nemocnici na obou pracovištích v Bruntále a Rýmařově okolo 60 pacientů.

Celý článek


Nejlepší v Moravskoslezském kraji je z pohledu ambulantních pacientů Podhorská nemocnice

13.12.2019

Podhorská nemocnice s pracovišti v Rýmařově a v Bruntále, která patří do skupiny AGEL, se může pyšnit obrovským úspěchem. Dle ankety spokojenosti pacientů nezávislého HealthCare Institutu (HCI) s názvem „Nemocnice ČR 2019“ poskytuje z pohledu ambulantních pacientů nejlepší služby v Moravskoslezském kraji. Hospitalizovaní pacienti pak nemocnici hodnotili v kraji jako druhou nejlepší.

Celý článek


Pacientům Podhorské nemocnice krátí chvíle šedesátka nových televizí

11.12.2019

Krásný vánoční dárek pořídila pro své pacienty Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Jde o šest desítek nových televizorů, díky kterým pacienti v Rýmařově a Bruntále nepřijdou o své oblíbené seriály, zprávy či dokumenty.

Celý článek


Pacienty Podhorské nemocnice převáží nový a moderní sanitní vůz

21.11.2019

Rychlou, ale zároveň bezpečnou a pohodlnou jízdou sváží denně zkušení řidiči Dopravní zdravotní služby Podhorské nemocnice s pracovišti v Bruntále a Rýmařově, člena skupiny AGEL, pacienty z celého regionu i nepřístupných horských oblastí. Umožňuje to nový sanitní vůz, který má náhon na všechna čtyři kola i moderní transportní vybavení. Měsíčně nemocniční vozový park přepraví více než 2 tisíce pacientů, kteří se nemohou sami dostavit na vyšetření. Jeden vůz najede ročně přes 60 tisíc kilometrů.

Celý článek


Laboratoře v Podhorské nemocnici používají nový laboratorní systém

23.10.2019

Rychlou a efektivní práci s pacientskými vzorky biologického materiálu umožňuje nový laboratorní systém (LIS) na bruntálském Oddělení klinické biochemie a hematologie Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Laboratorní systém poskytuje kompletní informace o pohybu vzorku laboratoří, přehledně graficky zpracovává výsledky, umožňuje externím lékařům nahlížet do výsledků online a sjednocuje systém práce s dalšími laboratořemi.

Celý článek


Podhorská nemocnice v Bruntále dostala nový kabát a nabízí více komfortu

4.9.2019

Podhorská nemocnice v Bruntále dostala nový kabát. Díky rozsáhlé rekonstrukci, která trvala osm měsíců, přičemž další čtyři měsíce si vyžádaly přípravné práce, nabízejí nyní některé prostory nemocnice větší pohodlí pro pacienty i personál. Celková investice dosáhla 17 miliónů korun, které hradilo město Bruntál, neboť budova nemocnice je v jeho vlastnictví.

Celý článek


V Podhorské nemocnici natáčel štáb České televize

28.8.2019

Vzácnou návštěvu jsme dnes přivítali v Podhorské nemocnici v Bruntále. Štáb České televize přijel natočit reportáž o novém moderním CT přístroji na radiodiagnostickém oddělení.

Celý článek


Špičkový tomograf Podhorské nemocnice sází na přesnost, rychlost a menší dávku záření

20.8.2019

Až 100 pacientů týdně vyšetří nový CT přístroj Podhorské nemocnice, který je na pracovišti v Bruntále v provozu od letošního dubna. Tento moderní pomocník v diagnostice si tak během prázdnin připsal jubilejní tisící vyšetření. S novým CT jsou lékaři schopni provést nejen virtuální kolonoskopii, vyšetření trávicího traktu, na které se zde specializují již 12 let, ale nově zjišťují také kalciové skóre vypovídající o stavu tepen.

Celý článek


Podhorská nemocnice má dva nové ultrazvuky

15.5.2019

Dvěma novými ultrazvuky se může pochlubit Podhorská nemocnice. Moderní přístroje slouží k vyšetření pacientek gynekologické ambulance a pacientům urologické ambulance v Bruntále. Nové ultrazvuky, které nahradily starší typy, přišly zdravotnické zařízení na více než dva milióny korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice výrazně investovala do vybavení operačních sálů

16.1.2019

Podhorská nemocnice v loňském roce završila další etapu modernizace přístrojového vybavení oddělení operačních oborů, kterou zahájila v roce 2017 nákupem anesteziologického přístroje. Podhorská nemocnice na operační sály zakoupila další anesteziologický přístroj, operační stůl a operační světla, což přispívá k dalšímu zvyšování bezpečí pacientů a v neposlední řadě také zvyšuje komfort operačních týmů.

Celý článek


Pacienti a klienti Podhorské nemocnice o vánoční atmosféru nepřijdou

21.12.2018

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo sváteční návštěvy nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Podhorské nemocnici, kde chodby krášlí vánoční motivy a klienti i pacienti se již těší i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Podhorská nemocnice shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 220 kilogramů oděvů

17.12.2018

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Podhorské nemocnice, putovaly tentokrát do Slezské diakonie v Bruntále.

Celý článek


Ke zdravému životnímu stylu pomáhá už skoro rok poradna v Podhorské nemocnici

13.12.2018

Počátkem roku 2019 oslaví Poradna zdravého životního stylu Podhorské nemocnice své první narozeniny. Bezmála rok pomáhá lidem z Bruntálska a Rýmařovska osvojit si zdravější životní styl a ruku v ruce s ním i získat lepší kondici a zdraví. V příštím roce přitom své služby ještě rozšíří, a to o poradenství v oblasti odvykání kouření nebo přednášky pro školáky.

Celý článek


Podhorská nemocnice je podle ambulantních pacientů druhou nejlepší v Moravskoslezském kraji

10.12.2018

Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, letos bodovala v anketě nezávislé organizace HealthCare Institute „Nemocnice České republiky 2018“. Nemocnice obsadila druhou příčku v hodnocení ambulantních pacientů Moravskoslezského kraje.

Celý článek


Jak si užít Vánoce a zbytečně nepřibrat? Poradí v nemocnici v Rýmařově i v Bruntále!

7.12.2018

Co jíst a co nejíst o Vánocích a hlavně v jakém množství. To je téma bezplatného semináře, který připravuje na pondělí 17. prosince v Rýmařově a na úterý 18. prosince v Bruntále Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL. Jako bonus pak budou pro všechny příchozí připraveny recepty na zdravé cukroví.

Celý článek


Podhorská nemocnice s novým CT přístrojem rozšíří spektrum nabízené péče

30.11.2018

Rychlejší i bezpečnější vyšetření zabezpečí lidem z Bruntálska a širokého okolí nový CT přístroj, který pořídila pro své pacienty Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL. Nové CT významně zrychlí vyšetření pacientů, sníží jejich radiační zátěž a lékařům nabídne nové diagnostické možnosti. Mimo jiné umožní i oblíbenou bezbolestnou virtuální koloskopii či zjišťování kalciového skóre, které vypovídá o stavu tepen.

Celý článek


112 dárců krve či plazmy si v Bruntále odneslo vyznamenání

16.11.2018

Za dobrovolné dárcovství krve či plazmy dostalo dnes 92 dárců z Bruntálska medaili prof. MUDr. Jana Janského a dalších dvacet pak Zlatý kříž při slavnostním předávání v Bruntále. Všichni tito dárci chodí pravidelně na odběry do zařízení Transfúzní služba, odběrové středisko Bruntál, které je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Podhorská nemocnice se účastnila Dne zdraví a sociálních služeb ve Vrbně pod Pradědem

20.10.2018

Podhorská nemocnice se účastnila Veletrhu Dne zdraví a sociálních služeb, který každoročně pořádá město Vrbno pod Pradědem. Akce proběhla v sobotu 20. října ve středisku volného času Střecha. Návštěvníci se dozvěděli mnoho užitečných informací o Sociální službě Podhorská a navíc mohli podstoupit zdarma řadu zajímavých vyšetření.

Celý článek


Léto v Sociální službě Podhorská se nese v duchu zábavy

25.7.2018

K létu tradičně patří pobyt venku, setkávání s přáteli a třeba i oblíbené společné grilování či opékání u táboráku. Právě posezení u táboráku si v letošním roce mohou vychutnat i klienti Sociální služby Podhorská, která je součástí skupiny AGEL.

Celý článek


O zdravý životní styl se na Bruntálsku a Rýmařovsku zajímají hlavně ženy

29.6.2018

Být štíhlejší, zdravější a dostat se pod dohledem odborníků do lepší kondice chtějí na Bruntálsku a Rýmařovsku především ženy. Dokazují to výsledky návštěvnosti Poradny zdravého životního stylu, kterou na jaře letošního otevřela Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, s podporu Ministerstva zdravotnictví České republiky. Drtivou většinu klientek zde tvoří ženy ve středním věku, které přicházejí řešit především nadbytečná kila.

Celý článek


Stravu z kuchyně Podhorské nemocnice vyhledávají i firmy a veřejnost

14.6.2018

Výraz „nemocniční strava“ býval v minulosti synonymem pro pokrmy, které sice splňují výživová doporučení, ale gurmánský zážitek připomínají jen vzdáleně. To ovšem neplatí pro kuchyni Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Svědčí o tom mimo jiné stále vzrůstající zájem externích strávníků. Zaměstnanci kuchyně Podhorské nemocnice totiž nevaří jen pro hospitalizované pacienty a zaměstnance nemocnice, ale také pro zaměstnance okolních firem, klienty organizací a v neposlední řadě místní seniory. K tomu jim nyní pomáhá i nové vybavení.

Celý článek


Oznámení o přeměně akcií na zaknihované akcie a výzva akcionářům k odevzdání akcií v souvislosti s přeměnou

8.6.2018

Podhorská nemocnice a.s., se sídlem Hornoměstská 549/16, 795 01 Rýmařov, IČO: 476 68 989, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 3014 (dále „Společnost“), tímto ve smyslu ustanovení § 529 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále „občanský zákoník“):

Celý článek


Ve vozovém parku Podhorské nemocnice přibyly hned dva nové sanitní vozy

7.6.2018

Na pohodlnější i modernější přepravu se mohou těšit všichni pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, totiž investovala do obnovy svého vozového parku a stávající desítku sanitek omladila zakoupením dvou nových vozů v ceně přes 2,6 milionu korun. Sloužit budou pacientům všech oddělení k urgentnímu transportu, převozu na vyšetření i zákroky.

Celý článek


Pacienty v Podhorské nemocnici hlídají nové monitory

25.5.2018

Životní funkce pacientů jednotky intenzivní péče Podhorské nemocnice hlídá devět nových monitorů, které nemocnice zakoupila v rámci celkové obnovy monitorovacího systému. Investice vyšla nemocnici, která je členem skupiny AGEL, na celkem tři čtvrtě miliónu korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice oslaví Den hygieny rukou osvětovou akcí

30.4.2018

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a již v pátek 4. května nabídne všem zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve vstupní hale nemocnice na pracovišti v Bruntále budou připraveni odborníci s výkladem a ukázkami správného mytí rukou, kteří příchozím také osvětlí, kdy a proč je potřeba si ruce mýt.

Celý článek


Světový den hygieny rukou v Podhorské nemocnici

23.4.2018

Podhorská nemocnice vás zve na Světový den hygieny rukou, který se bude konat 4. 5. 2018 od 08 – 12 hod. ve vstupním vestibulu Podhorské nemocnice v Bruntále.

Celý článek


Radiologické oddělení Podhorské nemocnice nainstalovalo nový skiagrafický přístroj

17.4.2018

Moderní skiagrafický přístroj uvedla do provozu Podhorská nemocnice v Bruntále, která je členem skupiny AGEL. Nový přístroj v hodnotě téměř dvou a půl miliónu korun je prvním tohoto typu v České republice a jedním z prvních v celé Evropě, do Bruntálu se proto přijeli školit technici z Německa a Velké Británie. Vybavení bude sloužit na radiologickém oddělení nemocnice v Bruntále ke klasickému snímkování veškerých kostí, plic nebo břišní dutiny.

Celý článek


V příjemné atmosféře prožijí Velikonoce klienti Sociální služby Podhorská

29.3.2018

Velikonoční svátky si užijí v příjemné atmosféře také klienti a pracovníci Sociální služby Podhorská, kterou provozuje Podhorská nemocnice na rýmařovském pracovišti. Prostory sociální služby jsou již nyní vyzdobené nejrůznějšími dekoracemi a obrázky s velikonoční tematikou, na jejichž výrobě se podíleli klienti této služby. Na Zelený čtvrtek se pak budou moci zájemci nejen ze sociální služby zúčastnit velikonočního duchovního setkání.

Celý článek


Ke zdravému životnímu stylu pomůže nová poradna v Podhorské nemocnici

20.3.2018

Nově zřízená poradna pomůže lidem z Bruntálska a Rýmařovska osvojit si zdravější životní styl a ruku v ruce s ním i získat lepší kondici a zdraví. Od měsíce dubna otevře Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, s podporu Ministerstva zdravotnictví České republiky Poradnu zdravého životního stylu, a to s cílem uspokojit poptávku obyvatel po odborném poradenství v této oblasti. Poradna bude v provozu vždy jeden den v týdnu na obou pracovištích nemocnice a již nyní přijímá nové klienty.

Celý článek


Přístupnější toaletu mají díky Euroklíči nově nemocní a hendikepovaní v Podhorské nemocnici

7.2.2018

Mezinárodní projekt Euroklíč už více než čtvrt století pomáhá zdravotně postiženým lidem ve vyspělých evropských zemích nalézat dostupná sociální zařízení, ale i výtahy či plošiny pro vozíčkáře. Projekt funguje ve více než dvaceti zemích světa a Česká republika není výjimkou. Letos se k projektu připojila například i Podhorská nemocnice v Bruntále, člen skupiny AGEL, která euroklíčem osadila toaletu ve vstupní hale nemocnice.

Celý článek


Nový přístroj v Podhorské nemocnici pomůže rychleji odhalit nemoci trávicího traktu

31.1.2018

Rychlejšího, ale zároveň i kvalitnějšího vyšetření konečníku a tlustého střeva se dočkali pacienti Podhorské nemocnice. Zdravotnické zařízení zakoupilo pro gastroenterologickou ambulanci interního oddělení v Bruntále nový videokolonoskop. Investice do nového přístroje, který nahradil starší typ, přišla na 500 tisíc korun a doplnila stávající endoskopickou sestavu ambulantního pracoviště – tedy endoskopickou věž, gastroskop a kolonoskop.

Celý článek


Pacienti v Podhorské nemocnici budou prezidenta volit v sobotu a přímo z lůžka

26.1.2018

V celém Česku dnes startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou. V Podhorské nemocnici půjde tentokrát o více než patnáct pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Podhorská nemocnice úspěšně prošla prověrkou auditorů

9.1.2018

Pacienti Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se mohou spolehnout na vysokou kvalitu ošetřovatelské i léčebné péče. Důkazem je udělení certifikátu a v pořadí již čtvrtá obhajoba akreditace Spojené akreditační komise, kterou má nyní nemocnice až do roku 2020. Pro pacienty tato akreditace znamená záruku, že je nemocnice prověřená a splňuje normy týkající se kvality poskytované zdravotní péče, dodržování bezpečnosti i efektivity předávání informací o pacientech podle moderních standardů.

Celý článek


Na Vánoce se mohou těšit i pacienti a klienti v Podhorské nemocnici

22.12.2017

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo sváteční návštěvy nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Podhorské nemocnici, kde především klienti zdejší Sociální služby Podhorská vyrábějí vánoční dekorace, vychutnávají si koledy a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Třetí nejlepší nemocnicí v Moravskoslezském kraji? Podle pacientů jednoznačně Podhorská nemocnice

11.12.2017

Přestože nejde o příliš velkou nemocnici a poskytuje základní spektrum zdravotní péče, pacienti jsou s ní velmi spokojení. Řeč je o Podhorské nemocnici, která i letos bodovala v celostátním hodnotícím projektu Nejlepší nemocnice ČR 2017. V rámci celonárodní ankety spokojenosti ambulantních i hospitalizovaných pacientů společnosti HealthCare Institute (HCI) obdržela Podhorská nemocnice v rámci Moravskoslezského kraje dvě třetí umístění v žebříčku nemocnic.

Celý článek


Podhorská Nemocnice v Rýmařově slaví 105 let

1.12.2017

Zítra tomu bude přesně 105 let ode dne, kdy do čerstvě otevřené nemocnice v Rýmařově vstoupili první pacienti. Za tuto dobu se v Podhorské nemocnici, která je od roku 2005 členem skupiny AGEL, změnilo mnohé. Množství personálu, počet ošetřených pacientů, metody diagnostiky i možnosti léčby.

Celý článek


Zaměstnanci Podhorské nemocnice sbírali oblečení pro charitu

28.11.2017

Zaměstnanci Podhorské nemocnice s pracovišti v Rýmařově a v Bruntále se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali 10 pytlů s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci Azylového domu v Bruntále Slezské Diakonie, kteří je v chladných zimních měsících předají potřebným.

Celý článek


Sociální služba Podhorské nemocnice oslavila první dekádu

3.11.2017

Letos v říjnu tomu bylo přesně deset let, kdy do sociální služby Podhorské nemocnice v Rýmařově přišel první klient. Od dubna letošního roku nese oddělení nejen nový název Sociální služba Podhorská, ale i novinky např. v oblasti vybavení či nabídky služeb. Nejvýznamnější novinkou letošního roku je border kolie Merlin.

Celý článek


Podhorská nemocnice se účastnila Dne zdraví a sociálních služeb ve Vrbně pod Pradědem

9.10.2017

Podhorská nemocnice se účastnila Veletrhu Dne zdraví a sociálních služeb, který každoročně pořádá město Vrbno pod Pradědem. Akce proběhla v sobotu 7. října ve středisku volného času Střecha. Návštěvníci se dozvěděli mnoho užitečných informací o Sociální službě Podhorská a navíc mohli podstoupit zdarma řadu zajímavých vyšetření.

Celý článek


Nový rehabilitační program Podhorské nemocnice urychlí pooperační rekonvalescenci

2.10.2017

Speciální program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního kloubu, zavedlo nově Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Podhorské nemocnice v Rýmařově. Cílem dva až tři týdny trvajícího programu, který je hrazen zdravotními pojišťovnami, je připravit nemocného na operační výkon, a to nejen po fyzické stránce. Lidé se v předstihu seznámí také s pooperačním režimem a celkově tak mohou urychlit následnou rekonvalescenci po zákroku.

Celý článek


Laboratoře Podhorské nemocnice byly vybaveny pěti novými analyzátory

3.8.2017

Laboratoře Podhorské nemocnice, která patří do skupiny AGEL, byly v těchto dnech vybaveny novými analyzátory, a to na obou pracovištích v Bruntále i v Rýmařově. Touto investicí byly kompletně obměněny stroje, které provádějí biochemická a imunochemická vyšetření, což jsou analýzy, které jsou v laboratořích Podhorské nemocnice prováděny nejčastěji.

Celý článek


POZOR Bourací a stavební práce před Podhorskou nemocnicí v Bruntále

26.7.2017

Podhorská nemocnice pracoviště Bruntál pozor rekonstrukce venkovních prostor před Podhorskou nemocnicí - prosíme pacienty, návštěvy i dodavatele, aby chodili zadním vchodem do nemocnice.

Celý článek


Ve vozovém parku Podhorské nemocnice přibyla nová sanitka

19.5.2017

Na pohodlnější i modernější přepravu se mohou těšit všichni pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, totiž investovala do obnovy svého vozového parku a stávající desítku sanitek omladila zakoupením nového vozu v ceně přes 1,3 miliónu korun. Sloužit bude pacientům všech oddělení k urgentnímu transportu, převozu na vyšetření i zákroky.

Celý článek


Pacientům rehabilitace Podhorské nemocnice slouží nové vybavení

9.5.2017

Modernější elektroterapii, ultrazvukovou či laserovou terapii i magnetoterapii si mohou nově užívat pacienti Podhorské nemocnice. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, zakoupila pro obě svá pracoviště v Bruntále i Rýmařově nová moderní zařízení, která umožní poskytování širšího spektra péče i komfortnější podmínky. Výše investice do nového vybavení k fyzioterapii přesáhla částku 110 tisíc korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice zve zájemce na osvětu ohledně hygieny rukou

2.5.2017

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne konkrétně na pracovišti v Bruntále, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Podhorská nemocnice oslaví Den hygieny rukou akcí pro veřejnost 5. května

26.4.2017

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne konkrétně na pracovišti v Bruntále, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Gynekologie Podhorské nemocnice je vybavena novým vyšetřovacím křeslem

19.4.2017

Nové gynekologické křeslo, které je pohodlnější pro pacientky a lékařům usnadňuje vyšetření, nainstalovala v těchto dnech do své gynekologické ambulance Podhorská nemocnice v Bruntále, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Nové motodlahy pomáhají vracet do života pacienty rehabilitačního oddělení Podhorské nemocnice

31.3.2017

Další krok pro zkvalitnění rehabilitační péče svých pacientů učinila Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, která v těchto dnech pořídila na své pracoviště do Rýmařova nové motodlahy. Dva nové přístroje v hodnotě více než 300 tisíc korun cvičí s pacienty samy bez toho, aby nemocný sám musel vyvíjet fyzickou sílu.

Celý článek


Velká gratulace sestře Marii Volkové za prestižní ocenění za celoživotní přínos

30.3.2017

Nejlepší sestry roku včera v Praze převzaly svá ocenění a samozřejmě mezi nimi nechyběla ani zástupkyně AGELu - Marie Volková z Podhorské nemocnice v Rýmařově. Ta obdržela prestižní ocenění za celoživotní přínos. Ze srdce blahopřejeme!

Celý článek


Porodní asistentka Marie Volková v soutěži Sestra roku oceněna za celoživotní dílo

29.3.2017

Velkého úspěchu dosáhla porodní asistentka Marie Volková z Podhorské nemocnice, pracoviště Rýmařov. V celostátní soutěži Sestra roku 2016 odborná porota rozhodla, že Marie Volková se stala držitelkou Čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství. Slavnostní vyhlášení výsledků prestižní soutěže a předání všech ocenění Sestra roku 2016 se uskutečnilo za osobní účasti patronky akce Dagmar Havlové v úterý 28. března v Hudebním divadle Karlín.

Celý článek


Podpořte Marie Volkovou

10.2.2017

Marie Volková z Podhorské nemocnice aktuálně společně s dalšími kandidáty bojuje o titul Sestra mého srdce, který získá ten z finalistů, který v online hlasování obdrží největší počet hlasů. Podpořte prosím naši kolegyni a dejte jí svůj hlas na stránkách www.sestramehosrdce.cz !

Celý článek


Podhorská nemocnice uvedla do provozu nový anesteziologický přístroj

26.1.2017

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Podhorské nemocnice v Bruntále, která je členem skupiny AGEL, získalo nový moderní anesteziologický přístroj. Nové moderní vybavení nahradilo starší typ přístroje, který sloužil pacientům Podhorské nemocnice řadu let a z důvodu vzrůstajících požadavků na anesteziologickou techniku i opotřebování, byl nahrazen moderním typem. Investice do nového přístroje dosáhla téměř 900 tisíc korun.

Celý článek


Novým ředitelem Podhorské nemocnice se stal Jaromír Soušek

11.1.2017

Podhorská nemocnice s pracovišti v Rýmařově a Bruntále má od počátku letošního roku nové vedení. Předsedou představenstva se stal primář oddělení klinické biochemie a hematologie RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., který v této pozici nahradil MUDr. Mariána Olejníka, MBA, jenž odešel do důchodu.

Celý článek


Odborníci Podhorské nemocnice radí: O Vánocích je nejdůležitější střídmost a pohyb

21.12.2016

Vánoční svátky by měly být obdobím klidu a rodinné pohody. V řadě českých rodin se ale proměňují v čas přejídání a přibírání na váze, případně dokonce i období zažívacích potíží či žlučníkových záchvatů. Podle nutriční terapeutky Podhorské nemocnice Mgr. Veroniky Zehnálkové přitom lze Vánoce prožít i v klidu a bez újmy na zdraví či váze. Stačí jíst střídmě, pravidelně a správně.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice mají vlastní knihobudku

12.12.2016

Knihobudky, miniknihovny, veřejné knihovničky. Tak označujeme místa pro volné a bezplatné půjčování a sdílení knih, kterých je v Česku stále více. Jedno takové nově vzniklo i v nemocničním prostředí v Podhorské nemocnici, která je členem skupiny AGEL. K dispozici je zde pacientům i jejich návštěvám, které si novinku od prvního dne pochvalují.

Celý článek


Podhorská nemocnice se zúčastnila Veletrhu zdraví a sociálních služeb

27.11.2016

V sobotu 26. listopadu se zúčastnila Podhorská nemocnice Veletrhu zdraví a sociálních služeb v Rýmařově a představila Sociální hospitalizaci. Byli zde ukázky výrobků, které sami klienti vytvořili na oddělení.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice v Rýmařově rehabilitují v nových vanách

14.11.2016

Větší pohodlí, modernější péči a estetičtější prostředí při rehabilitační léčbě končetin si mohou nově užívat pacienti z Rýmařova a okolí. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, zakoupila na své oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny dvojici nových vířivých van pro masáž horních a dolních končetin, které pomáhají zvyšovat prokrvení končetin, uvolňují ztuhlé svaly a klouby a také snižují svalové napětí.

Celý článek


S problémy intimního charakteru pomáhá Podhorská nemocnice i online

4.11.2016

Kvalifikované odpovědi na otázky z oboru gynekologie i porodnictví mohou ženy i muži z celého Česka získávat také online. Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, totiž v rámci svých služeb nabízí zájemcům online poradnu, v níž zkušení a kvalifikovaní lékaři radí a odpovídají na dotazy intimního charakteru. Poradna je bezplatná a lze se v ní dotazovat i anonymně, proto je dostupná opravdu všem.

Celý článek


Zrušení nutriční ambulance

24.10.2016

Od 1.11.2016 Nutriční ambulance Bruntál zrušena, v případě potřeby nutričního vyšetření, či preskripce léků, se obracejte na Nutriční ambulanci nemocnice Krnov cestou obvodních lékařů.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice leží na nových lůžkách

14.10.2016

Deset moderních polohovacích postelí s antidekubitními matracemi slouží pacientům na oddělení ošetřovatelské péče a oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny na rýmařovském pracovišti Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Nové postele s matracemi přinášejí pro pacienty především komfort a pohodlí. Investice do nových lůžek činila 350 tisíc korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice se účastnila Dne zdraví a sociálních služeb ve Vrbně pod Pradědem

3.10.2016

Podhorská nemocnice se účastnila v sobotu 1. října Dne zdraví a sociálních služeb ve Vrbně pod Pradědem. Prezentovala se zde sociální hospitalizaci a zaměstnanci Podhorské nemocnice nabídli návštěvníků měření cholesterolu, glykémie, krevního tlaku a BMI. Dále si mohli klienti nechat sledovat také tělesný tuk. Měření se zúčastnilo 5 desítek lidí z Vrbenska. Děkujeme paní Ivaně Remešové, koordinátorce komunitního plánování sociálních služeb za pozvání a organizaci akce a všem pracovníků Podhorské nemocnice za aktivní účast na akci.

Celý článek


Sociální hospitalizace na Veletrhu sociálních služeb v Bruntále

26.9.2016

V sobotu 24.9.2016 se Podhorská nemocnice oddělení Sociální hospitalizace zúčastnila Veletrhu sociálních služeb v Bruntále. Sociální sestra poskytla vyčerpávající odpovědi ohledně péče na sociální hospitalizaci v Rýmařově.

Celý článek


Podhorská nemocnice oslavila Den dětí za doprovodu slavné Tatrovky i Lopraisova syna

7.6.2016

Legendární vítěznou Tatrovku Karla Lopraise si mohly tento víkend prohlédnout i prozkoumat děti zaměstnanců Podhorské nemocnice. Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, ve spolupráci s odborovou organizací nemocnice, pro své pracovníky a jejich potomky připravila oslavu Dne dětí, na kterou dorazilo 58 dětí s rodiči. Akce proběhla v Janovicích u Rýmařova a kromě prohlídky slavného kamionu známého ze závodu v Rallye Dakar zahrnula i možnost návštěvy muzea turistických známek nebo hravé i tvůrčí aktivity pro děti.

Celý článek


Zaměstnanci Podhorské nemocnice se zapojili do akce „Do práce na kole“

23.5.2016

Zaměstnanci Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již šestého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu „Do práce na kole“. Soutěže se účastní celkem šest zaměstnanců Podhorské nemocnice z pracovišť v Bruntále i v Rýmařově, kteří utvořili dva týmy. Všichni přitom budou tento měsíc cestovat do práce na kolech, chodit pěšky, nebo jezdit na bruslích. O vítězství v soutěži se pak poperou s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Podhorská nemocnice si 5.5.2016 připomněla Světový den hygieny rukou

6.5.2016

Podhorská nemocnice si 5.5.2016 připomněla Světový den hygieny rukou a veřejnosti nabídla k tomuto dni osvětu. Celkem přišlo 347 zájemců o mytí a to široká veřejnost, zdravotníci i 10 tříd základních škol a 3 mateřské školky. V rámci akce ukazovali zdravotníci v Bruntále zájemcům správné mytí rukou názorně a jejich techniku opravovali. „Většina lidí si myslí, že výuku správné hygieny potřebují pouze děti. To je ale velký omyl. Drtivá většina lidí si myje ruce nedostatečně důkladně a navíc mnozí si nemyjí ruce vždy, kdy by měli.

Celý článek


Podhorská nemocnice oslaví Den hygieny rukou akcí pro veřejnost

25.4.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a přesně ve čtvrtek 5. května nabídne zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Na pracovišti v Bruntále budou připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Podhorská nemocnice dnes slavnostně otevřela zmodernizované oddělení sociální hospitalizace

8.4.2016

Zmodernizované oddělení sociální hospitalizace dnes slavnostně na svém pracovišti v Rýmařově otevřela Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL. Investice přesáhla tři milióny korun a finančně se na ní podílelo také Město Rýmařov. Slavnostního otevření se dnes zúčastnil také starosta Rýmařova Ing. Petr Klouda.

Celý článek


Pacienti Podhorské nemocnice mohou nově rehabilitovat moderní metodou Neurac

5.4.2016

Novou terapeutickou metodu neuromusculární aktivace, známou pod zkratkou Neurac, začalo nově nabízet rehabilitační oddělení Podhorské Nemocnice v Bruntále. Léčebná metoda pomáhá především pacientům s chronickými bolestmi, při vadném držení těla, po úrazech, nebo i při jednostranném přetěžování pohybového aparátu. Aby mohla nemocnice tuto metodu pacientům nabídnout, musela zakoupit závěsnou cvičební sestavu s lany Redcord v hodnotě 150 tisíc korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice pořídila nový sanitní vůz a zmodernizovala sociální hospitalizaci

9.3.2016

Na další zkvalitnění péče se mohou těšit pacienti Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení zakoupilo nový sanitní vůz za téměř 1,3 miliónu korun, pro oddělení JIP v Bruntále pořídilo pět kusů infuzních pump a pět kusů lineálních dávkovačů v hodnotě 200 tisíc korun. Zároveň bylo zmodernizováno oddělení sociální hospitalizace v Rýmařově, přičemž na investici přesahující tři milióny korun se také podílelo Město Rýmařov.

Celý článek


Gynekologické oddělení Podhorské nemocnice spustilo internetovou poradnu

15.2.2016

Trápí Vás gynekologický problém? Chcete se zeptat na cokoliv ohledně porodu či těhotenství? Vaše dotazy z oblasti gynekologie a porodnictví mohou lidé nyní nově konzultovat přes internet, a to přímo s primářem gynekologické ambulance Podhorské nemocnice MUDr. Mariánem Olejníkem, MBA. Novou online poradnu spustila Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, na svém webu http://nemocnicepodhorska.agel.cz v sekci gynekologického oddělení.

Celý článek


Nejlepší nemocnice ČR za rok 2016

2.2.2016

Podhorská nemocnice se opět zapojila do 11. ročníku celostátního projektu Nemocnice ČR 2016 - sledování bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů, ambulantních pacientů nemocnic.

Celý článek


Podhorská nemocnice obhájila akreditaci pro své laboratoře

21.1.2016

Laboratoře Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, splňují mezinárodní požadavky na kvalitu, bezpečnost a odbornost. Potvrdila to obhajoba akreditace, kterou Oddělení klinické biochemie a hematologie Podhorské nemocnice úspěšně absolvovalo na konci minulého roku. Pro pacienty to znamená záruku kvality napříč celým procesem poskytování péče – od vybavení a kvalifikovaného personálu, přes moderní medicinské postupy a vyšetření, až třeba po úklid.

Celý článek


Nejlepším lékařem roku byl vyhlášen MUDr. Miroslav Růžička, lékař interního oddělení

20.1.2016

Ples na motivy populárního muzikálu s písněmi švédské skupiny ABBA zahájila píseň MAMMA MIA v podání pěti zpěvaček a hereček - Daniely Šinkorové, Olgy Lounové, Jitky Asterové, Petry Vraspírové a Hany Holišové, které během plesu zazpívaly ještě několikrát. Následně již na pódium vstoupila moderátorská dvojice večera – herečka Tereza Kostková a Libor Bouček – která uvítala všechny účastníky plesu.

Celý článek


Podhorská nemocnice modernizuje přístrojové vybavení

15.1.2016

Čtyřmi novými přístroji se může pochlubit Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Pro interní oddělení zdravotnického zařízení byly zakoupeny nové přístroje – ultrazvuk, EKG a holter EKG a tlakový holter, které disponují celou řadou moderních funkcí a umožňují lepší diagnostiku. Investice do moderních přístrojů, které nahradily starší typy, přišla na více než dva milióny korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice zve na lékařskou konferenci

5.1.2016

Podhorská nemocnice pořádá lékařský seminář s názvem "Novinky v interním lékařství pro praxi".

Celý článek


Děti zaměstnanců Podhorské nemocnice si užívaly předvánoční tvoření

16.12.2015

Předvánoční program potěšil včera v podvečer děti zaměstnanců Podhorské nemocnice a.s., která je členem skupiny AGEL. Děti se zapojily do vlastnoručního zdobení perníčků, tvořily gelové svíčky a vyráběly papírové andělíčky či stromeček ze šišky. Nechyběla ani malá pozornost ve formě občerstvení a dárečku.

Celý článek


V Podhorské nemocnici vypukla vánoční atmosféra

16.12.2015

Pravá vánoční atmosféra již vypukla v Podhorské nemocnici v Bruntále a Rýmařově. Předvánoční program zahájila akce pro děti zaměstnanců, které se zapojily do vlastnoručního zdobení perníčků, tvořily gelové svíčky a vyráběly papírové andělíčky či stromeček ze šišky. Ochuzeni ale nejsou ani pacienti, kteří musí sváteční období trávit v nemocnici.

Celý článek


Druhou nejlepší nemocnicí v Moravskoslezském kraji? Podle ambulantních pacientů Podhorská nemocnice

14.12.2015

Přestože nejde o příliš velkou nemocnici, pacienti jsou s ní velmi spokojení. Řeč je o Podhorské nemocnici, která i letos bodovala v celostátním hodnotícím projektu Nejlepší nemocnice ČR 2015. V rámci celonárodní ankety spokojenosti ambulantních pacientů společnosti HealthCare Institute (HCI) obdržela Podhorská nemocnice v rámci Moravskoslezského kraje druhé umístění žebříčku nemocnic. Lepší už byla v kraji pouze Nemocnice Podlesí v Třinci, která je stejně jako Podhorská nemocnice členem skupiny AGEL.

Celý článek


Podhorská nemocnice obdržela v rámci Moravskoslezského kraje druhé umístění žebříčku nemocnic

11.12.2015

Přestože nejde o příliš velkou nemocnici a poskytuje základní spektrum zdravotní péče, pacienti jsou s ní velmi spokojení. Řeč je o Podhorské nemocnici, která i letos bodovala v celostátním hodnotícím projektu Nejlepší nemocnice ČR 2015. V rámci celonárodní ankety spokojenosti ambulantních pacientů společnosti HealthCare Institute (HCI) obdržela Podhorská nemocnice v rámci Moravskoslezského kraje druhé umístění žebříčku nemocnic. Lepší už byla v kraji pouze Nemocnice Podlesí, která je stejně jako Podhorská nemocnice členem skupiny AGEL.

Celý článek


Navštivte virtuální prohlídky Podhorské nemocnice

4.12.2015

Prohlédněte si interiér Podhorské némocnice. Připravili jsme pro Vás zajímavé Virtuální prohlídky.

Celý článek


Vánoční tvoření dětí v Podhorské nemocnici

2.12.2015

Jedno prosincové odpoledne plné kreativity mohou strávit děti zaměstnanců Podhorská nemocnice. Ta si pro ně připravila předvánoční tvoření ve spolupráci se Střediskem volného času v Bruntále.

Celý článek


V Podhorské nemocnici proběhl lékařský seminář "Vybraná témata z RDG"

27.11.2015

V listopadu uspořádala Podhorská nemocnice na pracovišti v Bruntále vzdělávací seminář pro lékaře. Seminář si připravil pan primář RDG oddělení Tomáš Martínek, na téma - Vybraná témata z RDG: Vzácný kostní tumor - adamantinom - a jeho komplikace a CT oblasti hrudníku – obě témata byly velmi zajímavé.

Celý článek


Podhorská nemocnice v Bruntále zavedla nový vyvolávací systém na odběry krve

14.10.2015

Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, zavedla na svém pracovišti v Bruntále nový elektronický vyvolávací systém. Novinka byla nainstalována v odběrové místnosti, kde bude využita k vyvolávání pacientů k odběrům biologického materiálu. Hlavní výhoda systému, známého především z fungování úřadů či bankovních institucí, spočívá především v ukončení dohadování pacientů o pořadí při odběrech.

Celý článek


Podhorská nemocnice se účastnila Dne sociálních služeb ve Vrbně pod Pradědem

12.10.2015

Podhorská nemocnice se účastnila v sobotu 11. října Dne sociálních služeb ve Vrbně pod Pradědem. Prezentovala sociální hospitalizaci a nabídla návštěvníků měření cholesterolu, glykémie, krevního tlaku a BMI.

Celý článek


Podhorská nemocnice slaví 10 let fungování stomické poradny

2.10.2015

I v letošním roce si pacienti se stomií, tedy umělým vývodem, připomenou Světový den stomiků, který každoročně připadá na 3. října. Symbolicky si tento den připomínají také v Podhorské nemocnici, která je členem skupiny AGEL, kde o tyto nemocné pečují již 10 let.

Celý článek


Nové přístroje v Podhorské nemocnici pomohou rychleji odhalit nemoci trávicího traktu

19.8.2015

Rychlejšího, ale zároveň i kvalitnějšího vyšetření trávicího traktu, se dočkají pacienti Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení zakoupilo pro Centrum péče o zažívací trakt interního oddělení v Bruntále novou endoskopickou sestavu – endoskopickou věž, gastroskop a kolonoskop. Investice do těchto přístrojů přišla na téměř dva milióny korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice nově zajišťuje chirurgické zákroky pro pacienty se selháním ledvin

10.7.2015

Pacienti se selháním ledvin z Bruntálu a okolí již nemusí kvůli chirurgickým zákrokům spojeným s dialýzou nikam cestovat. Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, na svém chirurgickém oddělení nově zajišťuje veškeré chirurgické zákroky spojené s vytvořením cévních přístupů pro napojení na dialyzační přístroj.

Celý článek


Podhorská nemocnice nabízí nově léčbu pomocí inzulinových analog

2.7.2015

Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, rozšiřuje svou nabídku léčby cukrovky o inzulinová analoga. Oproti běžně používanému humánnímu inzulinu nabízejí analoga nižší riziko hypoglykémie (nízká hladina krevního cukru), slibují zvýšení hmotnosti pacienta a celkově daleko přesněji napodobují fyziologickou sekreci inzulinu, díky čemuž nabízejí léčbu účinnou a bezpečnou zároveň. Vhodnými adepty na tuto léčbu jsou pacienti jak s diabetem 1. typu, tak i pacienti s daleko častějším diabetem typu 2.

Celý článek


Laboratoře Podhorské nemocnice pracují s novým informačním systémem

12.6.2015

Pacienti i zdravotníci Oddělení klinické biochemie a hematologie Podhorské nemocnice v Rýmařově si mohou užívat výhod plynoucích z nově zavedeného laboratorního informačního systému. V souvislosti s jeho zprovozněním došlo ke změně chodu celého oddělení, kdy je aktuálně nově k dispozici například centrální příjem vzorků, online databáze nebo statistické přehledy. Pacientům tedy systém přináší větší přehlednost i rychlost výsledků, zdravotníkům zase zjednodušení komunikace i větší škálu možností.

Celý článek


V Podhorské nemocnici hlídají pacienty s onemocněním srdce nové telemetry

4.6.2015

Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, zakoupila šest nových moderních přístrojů sloužící k sledování srdečního rytmu. Takzvané telemetry ocení zejména pacienti s onemocněním srdce. Pořízení nových telemetrů pro interní oddělení přišlo nemocnici na 160 tisíc korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice měla úšpěšný Světový den hygieny rukou

14.5.2015

5. května se Podhorská nemocnice na pracovišti v Bruntále zapojila do Světového dne hygieny rukou. Pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní ohledně rizika přenosu infekcí. Den hygieny rukou byl úspěšný, celkem se zúčastnilo 487 lidí, z toho bylo 9 tříd základních škola 3 třídy mateřských školek. Akce se účastnili zdravotnici a široká veřejnost, školy a školky. Pro každého účastníka byl připravený malý dárek.

Celý článek


Podhorská nemocnice v Bruntále chystá osvětu hygieny rukou

30.4.2015

Pátý květen patří tradičně Dni hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO v rámci kampaně SAVE LIVES: Clean Your Hands. Ke Dni hygieny rukou se připojí i zdravotnická zařízení v Česku, mimo jiné i Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Den hygieny rukou proběhnou konkrétně v nemocnici v Bruntále, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Podhorská nemocnice zdigitalizovala radiodiagnostické pracoviště v Bruntále

6.3.2015

Na začátku roku 2015 prošlo radiodiagnostické oddělení Podhorské nemocnice v Bruntále zásadní modernizací. Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, investovala bezmála 1,5 miliónu korun do nákupu digitalizace RDG pracoviště a propojení informačního systému digitálního zpracování snímků (systém PACS). Výsledky modernizace se pozitivně promítnou v péči o pacienty. Ti jsou díky digitalizaci rychleji odbavováni. Další výhodou je úspora za tzv. „mokrý vyvolávací provoz“ a především přesnější diagnostiku.

Celý článek


Podhorská nemocnice zmodernizovala Oddělení ošetřovatelské péče

30.1.2015

Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, zmodernizovala ve spolupráci s Městem Rýmařov prostory Oddělení ošetřovatelské péče na svém pracovišti v Rýmařově. Investice dosáhla výše dvou milionů korun a zahrnovala především modernizaci a estetizaci interiéru oddělení. Součástí rekonstrukce byla pak i výměna původního nevyhovujícího výtahu za nový.

Celý článek


Podhorská nemocnice využívá novou formaldehydovou sterilizaci

20.1.2015

Novou formaldehydovou sterilizaci si pořídila Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL. Přístroj je určen pro sterilizaci materiálů a předmětů před sekundární kontaminací, které nelze vyčistit fyzikálními metodami. Jedná se o metodu, která vysoce chrání přístroje a zajišťuje perfektní sterilizaci. Pořízení zařízení, které nahradilo starší typ vybavení, přišlo nemocnici na téměř dva milióny korun.

Celý článek


Podhorská nemocnice již potřetí obhájila statut kvalitní a bezpečné nemocnice

22.12.2014

Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, prošla v prosinci náročným auditem Spojené akreditační komise a obhájila tak již potřetí certifikát kvality poskytované péče. Ten získala poprvé již v roce 2008. Z celkového počtu 190 tuzemských nemocnic tak Podhorská nemocnice patří k několika desítkám zdravotnických zařízení garantujícím pacientům vysokou míru bezpečí a kvality.

Celý článek


Podhorská nemocnice v Bruntále rozšířila provoz hematologické ambulance

28.11.2014

Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, rozšířila nově provozní dobu hematologické ambulance v Bruntále. Místo jednoho dne za dva týdny se nyní ordinuje pět dní v týdnu. Zájemci o diagnostiku a léčbu onemocnění souvisejících s krví se tedy mohou těšit nejen na rozšířenou pracovní dobu, ale i na zkrácení čekacích lhůt.

Celý článek


Hasiči zasahovali u požáru v Podhorské nemocnici – naštěstí jen cvičně

25.11.2014

Dým a výstražné hlášení k opuštění budovy. Tak to včera vypadalo v areálu Podhorské nemocnice Rýmařov, která je členem skupiny AGEL. V budově C oddělení ošetřovatelské péče vypukl požár – naštěstí jen cvičný. Cílem hasičského cvičení bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Oddělení sociální hospitalizace Podhorské nemocnice v Rýmařově slaví 7 let

14.10.2014

Zítra, 15. října, tomu bude přesně sedm let, co na oddělení sociální hospitalizace Podhorské nemocnice v Rýmařově, která je členem skupiny AGEL, přišel první klient. Za tu dobu se na oddělení vystřídala téměř stovka uživatelů, a zájemců stále přibývá. Oddělení sociální hospitalizace je totiž svým způsobem fungování jedinečné a výrazně odlišné od nepříliš populárních léčeben dlouhodobě nemocných.

Celý článek


Podhorská nemocnice již půl roku úspěšně operuje tříselnou kýlu novou unikátní metodou

4.9.2014

Již přes půl roku úspěšně operují chirurgové Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, tříselnou kýlu metodou ONSTEP. Podhorská nemocnice se tak řadí mezi jedno z prvních zdravotnických zařízení v České republice, kde se zákrok provádí. Unikátní metodu vyvinuli před čtyřmi roky v Portugalsku a jako první v České republice ji začal používat tým prostějovských chirurgů pod vedením primáře MUDr. Adolfa Grygy, Csc., který se seznámil s novou metodou na lékařském kongresu v Barceloně a loni se školil u autorů nové techniky v Portugalsku.

Celý článek


Speciální tablet nově pomáhá v Podhorské nemocnici v komunikaci s neslyšícími pacienty

26.8.2014

Zdravotníkům Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL, bude nově pomáhat při komunikaci s neslyšícími pacienty tablet, prostřednictvím kterého budou moci zprostředkovat tlumočení do znakového jazyka on-line „na dálku". Nemocnice má možnost využívat tuto novou službu díky projektu Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící.

Celý článek


Podhorská nemocnice zakoupila novou laparoskopickou věž

24.7.2014

Moderní laparoskopickou věží se nyní může pochlubit chirurgické oddělení Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Oproti starším typům laparoskopických přístrojů je nová věž za více než dva milióny korun mnohem modernější. Na chirurgii nemocnice v Bruntále mají nyní k dispozici dvě laparoskopické věže.

Celý článek


V Podhorské nemocnici se lidé dozvědí jak si správně mýt a desinfikovat ruce

30.4.2014

Správná hygiena rukou je nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak zamezit přenosu infekcí a různých nemocí. Nejen proto se Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, připojí pod záštitou Světové zdravotnické organizace k akci s názvem „Zachraňte životy – myjte své ruce“. Všichni zájemci mohou v pondělí 5. května dorazit do vstupního vestibulu nemocnice, kde je budou zdravotníci informovat o důležitosti dodržování správné hygieny rukou. Akce bude probíhat od 8.00 do 12.00 hodin.

Celý článek


Péče na kožní ambulanci Podhorské nemocnice v Rýmařově je nyní hrazena všemi zdravotními pojišťovnami

19.2.2014

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) jako poslední z pojišťoven uzavřela smlouvu s kožní ambulancí Podhorské nemocnice v Rýmařově. Klienti této pojišťovny tak mohou nově standardně využívat služeb ambulance, jejíž ordinační doba je každou středu od 14.00 do 18.00 hodin.

Celý článek


Vladimír Hron bude hlavní hvězdou společenského plesu Podhorské nemocnice

14.2.2014

Příležitost poznat svého lékaře či zdravotní sestřičku z Podhorské nemocnice z jiné než pracovní stránky budou mít účastníci společenského plesu, který nemocnice pořádá v pátek 7. března ve Společenském domě Bruntál. Hlavní hvězdou večera bude Vladimír Hron. Všestranně nadaný bavič si pro letošní plesovou sezonu připravil zcela nový repertoár, kde ctí největší hvězdy české i zahraniční světové pop scény. Součástí večera bude rovněž vyhlášení výsledků ankety „O nejlepšího pracovníka Podhorské nemocnice 2013“.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: