Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Hasiči zasahovali u požáru v Podhorské nemocnici – naštěstí jen cvičně

25.11.2014

Dým a výstražné hlášení k opuštění budovy. Tak to včera vypadalo v areálu Podhorské nemocnice Rýmařov, která je členem skupiny AGEL. V budově C oddělení ošetřovatelské péče vypukl požár – naštěstí jen cvičný. Cílem hasičského cvičení bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Akce začala v 15.15 hodin, kdy se z kuchyňky v prvním patře na oddělení ošetřovatelské péče začal valit technický dým a personál nahlásil požární poplach. Do 11 minut od vyhlášení poplachu dorazili hasiči na místo požáru a začali zajišťovat místo, evakuovat přítomné osoby a cvičně hasit požár. Na oddělení ošetřovatelské péče se v tu chvíli nacházelo 38 pacientů. „Cvičným požárem jsme simulovali zahoření od rychlovarné konvice. Následně byla sledována reakce personálu na vzniklou situaci, a to jak u příslušníků hasičského záchranného sboru, tak u zaměstnanců nemocnice,“ uvedl technik požární ochrany Podhorské nemocnice Ing. Petr Paláček.

Správce Podhorské nemocnice Vladimír Růžička uvedl, že na základě proběhlého cvičení byla prověřena organizační opatření a připravenost personálu na obdobné krizové situace. „Naštěstí šlo pouze o cvičení, získali jsme z něj celou řadu podnětů, které povedou k zajištění vyššího bezpečí pacientů i personálu,“ dodal správce nemocnice.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: