Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Podhorská nemocnice v Bruntále chystá osvětu hygieny rukou

30.4.2015

Pátý květen patří tradičně Dni hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO v rámci kampaně SAVE LIVES: Clean Your Hands. Ke Dni hygieny rukou se připojí i zdravotnická zařízení v Česku, mimo jiné i Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Den hygieny rukou proběhnou konkrétně v nemocnici v Bruntále, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Hygiena rukou je důležitá zejména kvůli prevenci přenosu infekčních a průjmových onemocnění. Typickými chorobami nemytých rukou jsou například virová hepatitida typu A, chřipka, salmonelóza, rotavirové infekce či enterovirové infekce. Tato onemocnění mohou být mnohdy vážná, prevence je přitom poměrně jednoduchá. Je ale potřeba ji provádět správně.

„Většina lidí si myslí, že výuku správné hygieny potřebují pouze děti. To je ale velký omyl. Drtivá většina lidí si myje ruce nedostatečně důkladně a navíc mnozí si nemyjí ruce vždy, kdy by měli. Ruce je potřeba zejména umývat po toaletě, ale také před i po jídle, po zakašlání, kýchnutí i smrkání a také po jakémkoliv návratu z venku,“ vyjmenovává hlavní sestra Eva Krulišová s tím, že ruce je potřeba mýt nejen na dlaních, ale i shora a mezi prsty, což jsou nejčastěji opomíjená místa.

V rámci akce Den hygieny rukou budou zdravotníci v Bruntále zájemcům správné mytí rukou názorně ukazovat a jejich techniku opravovat. Zároveň je cílem zdravotníků motivovat návštěvníky i k důslednému vyžadování takovéto hygieny od okolí – ať už od blízkých a známých, nebo třeba i od zdravotnického personálu, který rovněž může být přenašečem choroby.

Zájemci o informace ohledně významu hygieny rukou mohou přicházet do vestibulu Podhorské nemocnice v úterý 5. května od 8.00 do 12.00 hodin.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: