Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Podhorská nemocnice pořídila nový sanitní vůz a zmodernizovala sociální hospitalizaci

9.3.2016

Na další zkvalitnění péče se mohou těšit pacienti Podhorské nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení zakoupilo nový sanitní vůz za téměř 1,3 miliónu korun, pro oddělení JIP v Bruntále pořídilo pět kusů infuzních pump a pět kusů lineálních dávkovačů v hodnotě 200 tisíc korun. Zároveň bylo zmodernizováno oddělení sociální hospitalizace v Rýmařově, přičemž na investici přesahující tři milióny korun se také podílelo Město Rýmařov.

Nová sanitka nahradila starší, již zastaralý, vůz. Moderní sanitka umožňuje rychlou, bezpečnou a pohodlnou přepravu pacientů a splňuje nejnovější požadavky na bezpečnost. Prostorná sanitka je vybavena nosítky pro zátěž až 250 kilogramů s polohovatelným podhlavníkem a se sklopnými bočními madly s odnímatelným podvozkem. „I díky nim dochází k podstatnému zvýšení bezpečnosti a komfortu při přepravě ležících pacientů. Sanitka je rovněž vybavena rampou pro transport imobilních pacientů. Vůz je díky moderním systémům bezpečnější především za nepříznivého počasí, zejména v zimních měsících,“ říká vedoucí dopravy Richard Mareš s tím, že pacienty nyní převáží celkem osmi sanitními vozy. „Měsíčně převážíme zhruba dva tisíce pacientů a najedeme až 60 tisíc kilometrů,“ doplnil Mareš.

Infuzní pumpy a dávkovače jsou určeny pro dávkování infuzních roztoků a léků pro pacienty JIPky. „Na toto oddělení jsou velmi často umístění pacienti se složitými diagnózami a nutností dlouhodobé léčby. Vzhledem k závažnosti diagnóz a často život ohrožujícím stavům je nutné pacientům v jednom čase podávat větší množství léčivých přípravků. Tyto jsou nejčastěji dávkovány pomocí infuzních pump a lineálních dávkovačů,“ uvádí Michal Polášek, správce Podhorské nemocnice v Bruntále.

Podhorská nemocnice rovněž zmodernizovala oddělení sociální hospitalizace v Rýmařově. Toto oddělení se umístilo do rekonstruovaných nevyužitých prostor po bývalém RDG oddělení, které je nyní umístěno nově v budově A. Modernizací prostor se zkvalitnilo prostředí pro poskytování sociálních služeb, zvýšil se jejich komfort a usnadnila se práce personálu. Důvodem rekonstrukce bylo také docílení bezbariérového přístupu. „Nyní se oddělení sociální hospitalizace nachází v prvním patře budovy C a celé druhé patro stejné budovy patří oddělení ošetřovatelské péče,“ sdělil Vladimír Růžička, správce nemocnice v Rýmařově.

Tříměsíční rekonstrukce nezasáhla do běžného chodu nemocnice. Díky modernizaci se získalo kompletní zázemí pro oddělení sociální hospitalizace čítající 6 dvoulůžkových pokojů, bezbariérové sociální zařízení, nová kuchyňka, ergoterapeutická dílna, společenská místnost a pracovna personálu.

Skupina AGEL převzala obě současná pracoviště Podhorské nemocnice – v Bruntále i Rýmařově - v roce 2005. Od té doby skupina investovala do nákupu nových přístrojů a modernizace Podhorské nemocnice více než 120 miliónů korun. Nemocnice například koupila nový CT přístroj za 10 miliónů korun, nové ultrazvukové přístroje, nebo monitorovací telemetrický přístroj za 1,5 miliónu korun.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: