Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Podhorská nemocnice oslaví Den hygieny rukou akcí pro veřejnost

25.4.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a přesně ve čtvrtek 5. května nabídne zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Na pracovišti v Bruntále budou připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

 „Většina lidí si myslí, že výuku správné hygieny potřebují pouze děti. To je ale velký omyl. Drtivá většina lidí si myje ruce nedostatečně a navíc mnozí si nemyjí ruce vždy, kdy by měli. Ruce je potřeba umývat po toaletě nebo před i po jídle, ale také po zakašlání, kýchnutí i smrkání a také po jakémkoliv návratu z venku,“ upozorňuje Mgr. Marcela Kadlecová, hlavní sestra Podhorské nemocnice s tím, že ruce je potřeba mýt nejen na dlaních, ale i shora a mezi prsty, což jsou nejčastěji opomíjená místa.

Hygiena rukou je přitom důležitá zejména kvůli prevenci přenosu infekčních průjmových a respiračních onemocnění. „Typickými chorobami nemytých rukou jsou například virová hepatitida typu A, salmonelóza, rotavirové infekce či enterovirové infekce, ale i chřipka,“ jmenuje Mgr. Marcela Kadlecová. Tato onemocnění mohou být mnohdy vážná, prevence je přitom poměrně jednoduchá. Je ale potřeba ji provádět správně.

V rámci akce Den hygieny rukou budou zdravotníci v Bruntále zájemcům názorně ukazovat správné mytí rukou, opravovat jejich techniku a také kontrolovat správné umytí pomocí speciální UV lampy. Zároveň je cílem zdravotníků motivovat návštěvníky i k důslednému vyžadování takovéto hygieny od okolí – ať už od blízkých a známých, nebo třeba i od zdravotnického personálu, který může být rovněž přenašečem choroby.

Zájemci o informace ohledně hygieny rukou mohou přicházet do vestibulu Podhorské nemocnice v Bruntále ve čtvrtek 5. května od 8.00 do 12.00 hodin.

Více informací naleznete v přiloženém plakátku.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: