Nové motodlahy pomáhají vracet do života pacienty rehabilitačního oddělení Podhorské nemocnice

31.3.2017

Další krok pro zkvalitnění rehabilitační péče svých pacientů učinila Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, která v těchto dnech pořídila na své pracoviště do Rýmařova nové motodlahy. Dva nové přístroje v hodnotě více než 300 tisíc korun cvičí s pacienty samy bez toho, aby nemocný sám musel vyvíjet fyzickou sílu.

„Zcela nová ramenní motodlaha rozšířila možnosti naší rehabilitační péče, neboť dosud jsme na oddělení používali pouze motodlahy kolenní. Motodlahy využívají pacienti nejčastěji v začátku rehabilitace, neboť přístroj provede veškerý pohyb za ně. Pacient si pasivně cvičí na posteli, končetina není zatížena jeho váhou a postupným přidáváním v rozsahu je končetina postupně mobilizována,“ popisuje primář oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny MUDr. Arnold Pavlík.

Cvičení na motodlahách využívají především pacienti po implantaci velkých umělých kloubů, po složitějších úrazech a operacích končetin, ale i lidé s některými neurologickými diagnózami, včetně následků cévní mozkové příhody.

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny na pracovišti Podhorské nemocnice v Rýmařově disponuje celkem 30 lůžky a ročně poskytne péči více než třem stovkám klientů, kteří zde přijíždějí nejen z Rýmařova a okolí, ale také z Krnovska, Vrbenska a Jesenicka.