Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nové motodlahy pomáhají vracet do života pacienty rehabilitačního oddělení Podhorské nemocnice

31.3.2017

Další krok pro zkvalitnění rehabilitační péče svých pacientů učinila Podhorská nemocnice, člen skupiny AGEL, která v těchto dnech pořídila na své pracoviště do Rýmařova nové motodlahy. Dva nové přístroje v hodnotě více než 300 tisíc korun cvičí s pacienty samy bez toho, aby nemocný sám musel vyvíjet fyzickou sílu.

„Zcela nová ramenní motodlaha rozšířila možnosti naší rehabilitační péče, neboť dosud jsme na oddělení používali pouze motodlahy kolenní. Motodlahy využívají pacienti nejčastěji v začátku rehabilitace, neboť přístroj provede veškerý pohyb za ně. Pacient si pasivně cvičí na posteli, končetina není zatížena jeho váhou a postupným přidáváním v rozsahu je končetina postupně mobilizována,“ popisuje primář oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny MUDr. Arnold Pavlík.

Cvičení na motodlahách využívají především pacienti po implantaci velkých umělých kloubů, po složitějších úrazech a operacích končetin, ale i lidé s některými neurologickými diagnózami, včetně následků cévní mozkové příhody.

Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny na pracovišti Podhorské nemocnice v Rýmařově disponuje celkem 30 lůžky a ročně poskytne péči více než třem stovkám klientů, kteří zde přijíždějí nejen z Rýmařova a okolí, ale také z Krnovska, Vrbenska a Jesenicka.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: