Zaměstnanci Podhorské nemocnice sbírali oblečení pro charitu

28.11.2017

Zaměstnanci Podhorské nemocnice s pracovišti v Rýmařově a v Bruntále se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali 10 pytlů s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci Azylového domu v Bruntále Slezské Diakonie, kteří je v chladných zimních měsících předají potřebným.

Oblečení a další dary, které v uplynulých týdnech shromáždili zaměstnanci Podhorské nemocnice, během letošní zimy pomohou hned stovkám lidí v těžké životní situaci. „V rámci vánočního sběru šatstva pro osoby v tíživé sociální či finanční situaci, který již tradičně pořádá NADACE AGEL, jsme letos vybrali přes 100 kilogramů oblečení, ložního prádla a obuvi,“ říká marketingová a PR manažerka Podhorské nemocnice Mgr. Markéta Stržínková.

Veškeré vysbírané dary byly již předány zaměstnancům Azylového domu v Bruntále Slezské Diakonie, kteří oblečení a obuv v nejbližších týdnech a měsících dále rozdistribuují všem potřebným žadatelům o materiální pomoc, ať už jsou to matky s dětmi v nouzi, lidé bez domova nebo lidé v jiné tíživé životní situaci.

„Zájem o Vánoční sbírku ze strany zaměstnanců nemocnice byl opravdu velký, což je jasným důkazem toho, že solidarita mezi lidmi zdaleka nevymizela. Upřímně děkuji každému, kdo se do akce zapojil a přispěl do vánoční sbírky dle svých možností,“ říká členka správní rady NADACE AGEL Maya Nováčková.