Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Třetí nejlepší nemocnicí v Moravskoslezském kraji? Podle pacientů jednoznačně Podhorská nemocnice

11.12.2017

Přestože nejde o příliš velkou nemocnici a poskytuje základní spektrum zdravotní péče, pacienti jsou s ní velmi spokojení. Řeč je o Podhorské nemocnici, která i letos bodovala v celostátním hodnotícím projektu Nejlepší nemocnice ČR 2017. V rámci celonárodní ankety spokojenosti ambulantních i hospitalizovaných pacientů společnosti HealthCare Institute (HCI) obdržela Podhorská nemocnice v rámci Moravskoslezského kraje dvě třetí umístění v žebříčku nemocnic.

Do průzkumu se letos zapojilo 155 nemocnic z celé republiky a hlasovalo bezmála 54 tisíc hospitalizovaných pacientů a 33 tisíc ambulantních pacientů. Ti odpovídali na otázky týkající se kvality péče a chování zaměstnanců, a to například zda byly podány dostatečné informace, přístup zdravotnického personálu, doba čekání na ošetření či srozumitelnost značení v nemocnici.

„Výborného hodnocení naší nemocnice si velmi vážíme, neboť je to známka, kterou nám dávají přímo pacienti. A právě jejich spokojenost je cílem i smyslem naší práce. Podhorská nemocnice bude i v roce 2018 pokračovat v zvyšování kvality a bezpečí poskytované péče,“ uvedl ředitel Podhorské nemocnice RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D.

Výborných výsledků v anketě dosáhla nemocnice i v roce 2015, kdy obsadila druhé místo ambulantních pacientů v Moravskoslezském kraji a v roce 2016 pak třetí místo mezi hospitalizovanými pacienty. Výsledky výzkumu a podněty pacientů nemocnice každý rok podrobně analyzuje.

Získané ocenění je i pro pacienty samotné garancí, že se v Podhorské nemocnici dočkají nejen kvalitní péče, ale také lidského přístupu ze strany personálu. Kvalitu a bezpečí v posledních letech v Podhorské nemocnici mimo jiné garantuje opakovaně udělený prestižní certifikát o akreditaci od Spojené akreditační komise o.p.s., který letos v prosinci nemocnice znovu obhájila.

Aby péče o pacienty byla na co nejvyšší úrovni, investuje Podhorská nemocnice trvale také do nové přístrojové techniky. „Za dobu působení ve skupině AGEL bylo v Podhorské nemocnici proinvestováno přes 100 miliónů korun, které směřovaly například na modernizaci rehabilitačního oddělení, modernizaci oddělení ošetřovatelské péče a sociální služby, digitalizaci a přestěhování oddělení radiodiagnostiky, modernizací laboratoří, vybavení operačních sálů a JIP i nákupu nových sanitek," sdělil předseda představenstva Podhorské nemocnice RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D.

 

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: