Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Léto v Sociální službě Podhorská se nese v duchu zábavy

25.7.2018

K létu tradičně patří pobyt venku, setkávání s přáteli a třeba i oblíbené společné grilování či opékání u táboráku. Právě posezení u táboráku si v letošním roce mohou vychutnat i klienti Sociální služby Podhorská, která je součástí skupiny AGEL.

„Sociální služba Podhorská je můstkem mezi nemocnicí a domácí péčí nebo jinou pobytovou sociální službou. Využívají ji především lidé staršího věku, ale je určena i pro osoby s chronickým onemocněním nebo zdravotním postižením, a to od věku 27 let,“ jmenuje Bc. Miroslava Legnerová, sociální pracovnice Sociální služby Podhorská a dodává: „Cestu hledejme společně, tak zní motto naší služby. Vyhověli tedy přání našich klientů, kterým se stýskalo po posezení u praskajícího ohně a vůni opečeného špekáčku a upořádali jsme společné opékání.“

Sociální službu Podhorská od začátku jejího fungování využilo více než 170 klientů. Služba preferuje individuální přístup ke každému klientovi, a to nejen v otázkách přímo obslužné, ošetřovatelské a zdravotní péče, ale třeba i denního režimu, volnočasového programu a osobních záležitostí klientů. „Na prvním místě je klient, jeho potřeby a zájmy, plně respektujeme jeho práva a svobodnou vůli. Proto rádi realizujeme splnitelná přání, mezi která tradiční „opíkačka“ bezesporu patří“, sděluje dále Bc. Miroslava Legnerová s tím, že celková psychická pohoda a spokojenost člověka má rovněž významný vliv na zlepšování jeho zdravotního stavu.

Posláním sociální služby Podhorská je zajistit klientům prostřednictvím pobytové služby individuální péči i důstojné a bezpečné zázemí přibližující se v co největší možné míře domácímu prostředí. Určena je přitom všem, kteří vzhledem ke zdravotnímu stavu nemohou žít ve svém přirozeném prostředí, potřebují dopomoc a podporu druhé osoby při zvládání běžných činností a sebe péče. Služba zajišťuje 24 hodinovou péči, celodenní stravu a ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Kapacita Sociální služby Podhorská je v současné době 12 lůžek.

„Komplexní informace o Sociální službě Podhorská a kontakty na její pracovníky získají zájemci na webových stránkách Podhorské nemocnice - www.nemocnicepodhorska.agel.cz, nebo přímo osobní návštěvou v Sociální službě Podhorská,“ dodává Bc. Miroslava Legnerová.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: