Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Pacienti Podhorské nemocnice rehabilitují v modernizovaném bazénu

30.1.2020

Větší pohodlí a estetičtější prostředí při rehabilitaci si mohou užívat pacienti z Bruntálu a okolí. Podhorská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, obnovila provoz rehabilitačního bazénu, čímž ukončila první fázi rekonstrukce rehabilitačního provozu v Bruntále.

Po ukončení modernizace bazénu přešla nyní rekonstrukce na rehabilitaci do druhé etapy, při které dostanou nový kabát sprchy a sociálního zázemí. „Omlouváme se našim pacientům za drobné nepohodlí způsobené zvýšenou prašností a hlukem, věřím však, že výsledek bude stát za to. Do konce února by měly být veškeré práce ukončeny,“ uvedl předseda představenstva Podhorské nemocnice RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., s tím, že investice do modernizace si dohromady vyžádá 250 tisíc korun.

„Cvičení v bazénu patří u pacientů mezi nejoblíbenější fyzioterapeutické procedury, protože působením vztlaku vody dochází k nadnášení těla a pohyb se stává snadnější a méně bolestivý než při rehabilitaci tzv. na suchu,“ popisuje vedoucí fyzioterapeutka Podhorské nemocnice Ivana Mročková s tím, že cvičení v bazénu je vhodné pro léčbu pacientů s akutní i chronickou bolestí kloubů, páteře, poúrazovými a pooperačními stavy.

Ve vodě mohou cvičit dospělí, děti, neplavci i senioři. Cvičební jednotku sestavuje a vede fyzioterapeut na základě individuálních potřeb jednotlivých pacientů. „Dochází nejen ke zlepšení pohybu, ale i zpevnění těla a zlepšení psychiky pacientů, neboť co nesvedou na souši, se jim ve vodě podaří,“ dodává Ivana Mročková s tím, že radost ze zlepšení stavu každého pacienta je radostí celého kolektivu rehabilitačního oddělení.

Rehabilitační provoz je otevřen také pro všechny, kteří chtějí v rámci prevence udělat něco pro své zdraví. „V rámci konzultací nabízíme klientům na míru sestavený program zdravotního cvičení v bazénu, na míči, či s využitím moderních technologií např. Redcord nebo SM systém a dále poradenství v oblasti ergonomie pracovního prostředí,“ uzavírá Ivana Mročková.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
e-mail: radka.milosevska@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: