Podhorská nemocnice v Bruntále nově testuje samoplátce na SARS-CoV-2

6.5.2020

Podhorská nemocnice v Bruntále začala jako první v bruntálském okrese testovat na nový typ koronaviru samoplátce, tedy lidi, které k vyšetření neodeslal lékař ani hygienik, ale mají sami zájem se nechat metodou RT-PCR otestovat. Novou službu nabízí nemocnice prostřednictvím laboratoří AGELLAB.

Samoplátci se musí k odběrům v Podhorské nemocnici v Bruntále předem objednávat, a to v pracovní dny od 9.00 do 12.00 hodin na telefonním čísle 606 668 263. „Vlastní stěr z nosohltanu bude probíhat od pondělí do čtvrtku v předem smluveném čase, vždy mezi 12.00 až 14.00 hodinou v ambulanci dočasného „infekčního“ oddělení, které Podhorská nemocnice na začátku epidemie COVID-19 akutně zřídila k přijímání a péči o pacienty s podezřením na toto onemocnění. Zavedením této služby chceme vyhovět poptávce po testování v našem regionu. Cena vyšetření je 2.900 korun a platba proběhne v hotovosti na místě,“ uvedl předseda představenstva Podhorské nemocnice RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D.

Negativní výsledek obdrží klienti do 48 hodin prostřednictvím SMS a e-mailem. V případě pozitivního výsledku bude klient kontaktován Krajskou hygienickou stanicí, která ho bude zároveň instruovat ohledně dalšího postupu.