Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice AGEL Podhorská investovala do vybavení operačních sálů

31.8.2020

Vyšší komfort pro operatéry je výsledkem obnovy přístrojového vybavení operačních sálů v Nemocnici AGEL Podhorská. Chirurgové mají k dispozici zcela nový operační stůl, dezinfektor či operační lampy.

Ani pandemická situace a s ní spojené nemalé výdaje nezastavily ve zdravotnickém zařízení na úpatí Jeseníků v uplynulých měsících investice do obnovy vybavení na všech odděleních, včetně toho chirurgického.

Nová LED operační světla zde díky moderní konstrukci neoslňují operatéry, nevytváří barvené stíny a mají speciální modul pro 3D hluboké osvětlení. Moderní dezinfektor usnadní práci a přispěje ke zvýšení bezpečí zdravotníků při manipulaci s použitým instrumentáriem. „Je to vlastně speciální myčka, kterou využívají naše sálové sestřičky k mytí a desinfekci chirurgických nástrojů,“ vysvětluje MUDr. Daniel Pešák, primář chirurgického oddělení Nemocnice AGEL Podhorská. Ten má se svými kolegy dále k dispozici nový vzduchem poháněný vrtací a řezný systém Compact™ Air Drive II, který je na chirurgii v provozu denně, neboť se využívá při operacích zlomenin.

V rámci investic do obnovy přístrojového vybavení byl zakoupen také operační stůl. „Jedná se konkrétně o operační extenční stůl a byl pořízen na aseptický operační sál k operacím skeletu. Ty na našem pracovišti provádíme pravidelně,“ doplnil primář Pešák.

Nemocnice AGEL Podhorská poskytuje zdravotní péči na pracovištích v Bruntále a Rýmařově pro spádovou oblast Bruntálska, Rýmařovska a Vrbenska, tedy pro přibližně 65 tisíc obyvatel.

„Cílem každé naší investice je vyšší pracovní komfort pro zdravotníky a umožnění provedení náročnějších výkonů  šetrnějšími  postupy, ale hlavně vyšší bezpečí a kvalita péče pro pacienty,“ uzavírá Ing. Pavel Kameník, ekonom a místopředseda představenstva Nemocnice AGEL Podhorská.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: