Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Koronaviru navzdory: Laboratoře Nemocnice AGEL Podhorská obhájily náročnou akreditaci

13.11.2020

Laboratoře Nemocnice AGEL Podhorská splňují mezinárodní standardy na kvalitu, bezpečnost a odbornost. Potvrdila to obhajoba akreditace, kterou Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice AGEL Podhorská úspěšně absolvovalo letos na podzim. Pro pacienty to znamená záruku vysoké kvality napříč celým procesem poskytování péče – od odběru vzorku až po vydání výsledku.

„Posuzování bylo velmi důkladné. Auditoři tři dny prověřovali nastavení a funkčnost systému managementu kvality, hodnotili personální a technické vybavení laboratoře a prováděli pečlivou kontrolu všech procesů probíhajících na Oddělení klinické biochemie a hematologie. Posuzován byl důkladně proces odběru vzorků, jejich transportu do laboratoře a následné zpracování v laboratoři. Kontrolou prošlo také nastavení managementu rizik a řízení informačních systémů,“ popisuje průběh auditu RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., primář oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice AGEL Podhorská s tím, že akreditace dle mezinárodní normy ČSN EN ISO 15189:2013 byla laboratoři udělena do roku 2025. Během tohoto období auditoři ještě třikrát navštíví laboratoř na pravidelné dozorové návštěvě, aby opětovně posoudili plnění všech požadavků normy.

Oddělení klinické biochemie a hematologie provádí vyšetření biologického materiálu jako je krev, moč, punktát, stolice či dialyzát pro pacienty hospitalizované na odděleních Nemocnice AGEL Podhorská, ale také pro pacienty praktických lékařů a ambulantních specialistů celého regionu.

V laboratoři je možno také vyšetřit vzorky samoplátcům, či vzorky z veterinárních ordinací ze širokého okolí, se kterými laboratoř dlouhodobě spolupracuje. Oddělení klinické biochemie a hematologie nabízí služby 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu. Součástí laboratoře je odběrová místnost a krevní banka, která zajišťuje skladování transfúzních přípravků a provádí předtransfúzní vyšetření. Nyní je nově ve vyčleněných prostorách Oddělení klinické biochemie a hematologie zřízeno COVID odběrové místo.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: