Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice AGEL Podhorská se ponořila do vánoční atmosféry

15.12.2020

V Nemocnici AGEL Podhorská právě vrcholí vánoční přípravy. Hospitalizovaným pacientům na interním a chirurgickém lůžkovém oddělení, COVID+ jednotce, oddělení ošetřovatelské péče a Sociální službě Podhorská navozují slavnostní atmosféru vánoční motivy a výzdoba, kterou připravili zaměstnanci.

Lůžková péče v Nemocnici AGEL Podhorská nepřeruší svůj provoz ani během nadcházejících vánočních svátků. „Předpokládáme, že v tomto období budou hospitalizovány až desítky pacientů na odděleních v Bruntále i v Rýmařově, kteří ze zdravotních důvodu nemohou trávit Vánoce s rodinami. Stejně tak na Sociální službě Podhorská v Rýmařově, která je v současnosti domovem 11 klientů, vytvoří pracovníci štědrovečerní atmosféru těm uživatelům, kteří na Vánoce neodcestují za svými příbuznými. Pro všechny pacienty a klienty, kteří v nemocnici tráví Štědrý den připraví kuchaři ve stravovacím provozu tradiční slavnostní večeři v podobě ryby a bramborového salátu. Každý pacient dostane také dárek, který mu jménem naší nemocnice předají sloužící sestřičky,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice AGEL Podhorská RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D.

Vedení nemocnice připravilo pro hospitalizované a jejich blízké také překvapení v podobě zmírnění zákazu návštěv v období vánočních svátků. Po dlouhé době, kdy epidemiologická situace neumožňovala návštěvy na lůžkových odděleních, budou moci pacienty na oddělení po předchozí domluvě s personálem a pouze s předepsanými ochrannými pomůckami, navštívit jejich nejbližší.

Duchovní podpora

Pro mnohé pacienty, a obzvláště pro klienty Sociální služby Podhorská, je nedílnou součástí těchto svátečních dnů také duchovní podpora. Nemocnice AGEL Podhorská zprostředkovává duchovní služby nejen klientům Sociální služby Podhorská a pacientům, ale také jejich blízkým a pracovníkům nemocnice. Službu na požádání poskytují představitelé jednotlivých církví, kteří s nemocnicí spolupracují a po předchozím kontaktování personálem klienty navštíví. Nejedná se pouze o duchovní podporu pro věřící, ale tuto službu mohou využít také klienti, kteří mají zájem o naslouchání, rozhovor, modlitbu nebo udělení svátosti.

„Již třetím rokem úzce spolupracujeme například s Mgr. Miroslavou Běhalovou, farářkou Církve československé husitské ve Šternberku a administrátorkou náboženské obce v Rýmařově. Paní farářka nabízí bezplatně klientům a pacientům naší nemocnice duchovní rozhovory, naslouchání, doprovázení v těžkých situacích, modlitbu, čtení z Bible, osobní zpověď, žehnání, svátosti, ale také konání vánoční a velikonoční bohoslužby. V současné době „covidové“ není možné realizovat společná hromadná duchovní setkávání. Přesto, pokud je zájemce, který má potřebu hovořit s duchovním, je možné telefonicky kontaktovat paní farářku Běhalovou a domluvit se na individuálním setkání, nebo schůzce která se může realizovat telefonicky nebo přes videohovor,“ říká sociální pracovnice Sociální služby Podhorská Bc. Miroslava Hořínková.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: