Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Nemocnice AGEL Podhorská opět otevírá dveře svých sálů plánovaným operacím. Během pandemie jeden z nich zmodernizovala

20.5.2021

V návaznosti na celorepublikové rozvolňování epidemiologických omezení a pokles počtů osob s infekčním onemocněním covid-19, obnovuje Nemocnice AGEL Podhorská plánovanou operativu.

Po téměř půl roce restrukturalizovaného režimu, kdy se takřka veškerá lůžková péče přizpůsobila péči o covid pozitivní pacienty, se vrací chod nemocnice v Bruntále k běžnému provozu a opět do svých operačních programů zařazuje také neakutní operace. Na nedávné náročné období vzpomíná staniční sestra operačních sálů Bohdana Kosová: „Během posledních měsíců jsem vyměnila operační sál, na kterém pracuji již více než 20 let, za práci na chirurgické ambulanci a občasnou výpomoc na covid odběrovém místě. Zkušenost to byla dobrá, ale jsem ráda, že se můžu vrátit zpět na operační sály,“ těší staniční sestru Kosovou.

Vládou nařízené omezení poskytování neakutní péče využila nemocnice pro modernizaci, která přináší pozitiva zdejším specialistům, tak samozřejmě i pacientům. „I přes pozastavenou plánovanou operativu vybavila na začátku roku Nemocnice AGEL Podhorská operační sál novým operačním stolem, dezinfektorem, operačními LED lampami a dalším přístrojovým vybavením, které zvýší pracovní komfort pro zdravotníky a umožní provedení náročnějších výkonů šetrnějšími postupy, ale hlavně zvýší bezpečí a kvalitu péče pro pacienty,“ potvrdil novinku Ing. Pavel Kameník, předseda představenstva Nemocnice AGEL Podhorská. 

Od pondělí 17. května jsou v Nemocnici AGEL Podhorská opět možné návštěvy pacientů, ovšem v omezené míře a za dodržení podmínek, které jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnicepodhorska.agel.cz. Všichni příchozí do areálu nemocnice musí při vstupu provést dezinfekci rukou a po celou dobu návštěvy mít nasazený respirátor.

Nemocnice AGEL Podhorská poskytuje zdravotní péči na pracovištích v Bruntále a Rýmařově pro spádovou oblast Bruntálska, Rýmařovska a Vrbenska, tedy pro cca 65 tisíci obyvatel. 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: