S pacientkami mám přátelský vztah, říká nová gynekoložka Nemocnice AGEL Podhorská, která si region pod Pradědem zamilovala

5.10.2021

Lékařka MUDr. Beáta Feckaninová je novou posilou gynekologické ambulance v Nemocnici AGEL Podhorská a v rozhovoru se rozpovídala o své cestě ze zkráceného úvazku na ambulanci v Rýmařově až po kompletní péči o pacientky z celého Bruntálska a Rýmařovska. Zároveň má pro ženy z toho regionu dobrou zprávu. „Nové pacientky stále přijímáme.”

Již několik let jste pracovala na částečný úvazek v gynekologické ambulanci Nemocnice AGEL Podhorská na pracovišti v Rýmařově a zároveň i v nemocnici v Šumperku. Co Vás vedlo k přijetí nabídky celého úvazku práce v Podhorské?
Ano, je to tak. V ambulanci v Rýmařově jsem pracovala 4 roky. Zamilovala jsem si místní klid a zalíbila se mi představa, že přesně tady budu se svojí rodinou žít. Další významný podíl na mém rozhodnutí mělo jednání a přístup vedení nemocnice a celé společnosti AGEL, takže když přišla nabídka na rozšíření mého pracovního úvazku, neváhala jsem, přijala ji a odstěhovala se do Rýmařova.“

Jak hodnotíte první měsíce na ambulanci v Bruntále?
Musím říct, že jsem byla hned na počátku mile překvapená moderním a plnohodnotným vybavením ordinace. Pacientky jsou milé a práce zde je radostí. Pozitivně také hodnotím návaznost na laboratoř Nemocnice AGEL Podhorská, která v mnoha případech zajistí téměř okamžitý přístup k potřebným výsledkům daných vyšetření.

V ambulanci v Rýmařově už máte svoji stálou klientelu. Jak je to s pacientkami v Bruntále?
V Rýmařově jsem ordinovala každou středu již několik let. S pacientkami mám přátelský vztah a často se mi stávalo, že moje služby doporučily svým známým a kamarádkám, za což jsem velmi vděčná. Díky rozšíření pracovní doby v rýmařovské ambulanci na pondělky, středy a čtvrtky, můžu konečně převzít do své péče ženy, které moji ordinaci oslovily. Zároveň díky dobré dojezdové vzdálenosti, mohu pacientkám z Rýmařovska nabídnout své služby také v rámci ordinačních hodin, každé úterý a pátek v bruntálské ambulanci. Věřím, že nebude dlouho trvat a cestu k sobě si najdeme také s ženami z Bruntálu a okolí.

Jaké služby svým pacientkám můžete nabídnout?
Našim pacientkám nabízíme kompletní odbornou gynekologickou, antikoncepční a těhotenskou poradnu, přístrojové sledování srdeční činnosti plodu a děložních kontrakcí, ultrazvukové vyšetření, očkování proti rakovině děložního čípku, diagnostiku a léčbu nádorů rodidel a pochvy, ale také například vyšetření stolice na skryté krvácení. Prostě kompletní gynekologickou péči o ženu jakéhokoliv věku a stavu.“

Gynekologie v Nemocnici AGEL Podhorská neznamená pouze ambulance. Jaké služby svým pacientkám dále nabízíte?

Gynekologické oddělení má v Bruntále také lůžkové zázemí s možností menších terapeutických a diagnostických zákroku – hysteroskopie, laparoskopie, kyretáže, konizace, biopsie, revize dutiny děložní apod. v rámci krátkodobé hospitalizace. Pacientky zde sama operuji. Výhledově řešíme také možnost velkých operačních výkonu v rámci společnosti AGEL. Prozatím větší operace našich pacientek provádí kolegové v Krnově a Novém Jičíně, zejména onkologické.

V rizikových případech a u pacientek s patologickým nálezem odesíláme pacientky na vyšší pracoviště k super konziliárnímu vyšetření. Máme výbornou zkušenost ve spolupráci s Nemocnici AGEL Nový Jičín a také s fakultními nemocnicemi v Olomouci a Ostravě. S kolegy z ostatních zdravotnických zařízení jsme neustále v kontaktu a zdravotní stav našich pacientek hlídáme a konzultujeme.“

Paní doktorko, je ještě možnost se k Vám zaregistrovat?
Ano. Nové pacientky stále přijímáme. Mohou přijít osobně do gynekologické ambulance v Rýmařově i v Bruntále, nebo se registrovat na telefonním čísle 554 700 352 pro Bruntál a 554 253 380 pro Rýmařov.