Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 554 700 111
+420 606 668 251
+420 554 253 111
+420 606 668 288

O nemocnici

Farářka v Nemocnici AGEL Podhorská provedla vánoční bohoslužbu a nabízí i společnost pacientům

23.12.2021

Vánoční přípravy v těchto dnech vrcholí napříč domácnostmi a vánoční atmosféra už prodchla i mnohá pracoviště či veřejná prostranství. Výjimkou přitom není ani Nemocnice AGEL Podhorská, kde nechybí vánoční dekorace ve společných prostorách, ale ani vánoční program, který stejně jako v minulých letech zahrnuje především společnou bohoslužbu.

Tradiční vánoční ekumenickou bohoslužbu provedla v Nemocnici AGEL Podhorská farářka Mgr. Miroslava Běhalová, která s nemocnicí spolupracuje již od roku 2018. „Bohoslužba se uskutečnila den před Štědrým dnem, tedy 23. prosince dopoledne, a to ve společenské místnosti Sociální služby Podhorská,“ prozrazuje farářka Mgr. Běhalová s tím, že kromě bohoslužby bude v prosinci k dispozici pacientům a klientům nemocnice pro tradiční setkání.

„I v prosinci mohou zájemci využít příležitost k setkání se, a to buď při mé tradiční návštěvě, která probíhá zhruba jedenkrát měsíčně, nebo v případě potřeby i individuálně, kdykoliv po telefonické domluvě,“ prozrazuje farářka s tím, že na společném setkání při kávě a čaji si s ní pacienti mohou popovídat o čemkoliv, co je trápí, těší či zajímá. A to jak skupinově, tak i jednotlivě na pokojích. Mimo to samozřejmě nabízí i duchovní službu.

„Při osobních setkáních hlavně naslouchám klientům. Když mají zájem o duchovní službu, třeba modlitbu, zpověď, útěchu, Večeři Páně či čtení z Bible, pak tuto službu vykonám. Pro mě osobně jsou tato setkání velmi obohacující a těším se na ně. Ráda poslouchám životní příběhy klientů, jejich zkušenosti, radosti i starosti. A jsem ráda, že i já je mohu svou sdílenou životní zkušeností někdy povzbudit a potěšit,“ prozrazuje Mgr. Běhalová s tím, že v posledních měsících v souvislosti s pandemií více pozorovala izolovanost pacientů i jejich strach o sebe a své blízké, což se negativně projevovalo na psychice pacientů.

Pro nadcházející vánoční období proto farářka připomíná: „Anděl Hospodinův zvěstoval pastýřům pasoucím svá stáda v betlémské krajině narození Spasitele – Ježíše Krista. Ono poselství o Boží lásce k člověku platí dodnes a platí pro každého člověka. Každý, kdo ho přijme, smí vědět, že jeho život je pevně ukryt v Božích rukou a nikdo a nic ho nemůže z Božích rukou vytrhnout.“

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: