Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 554 700 111
+420 606 668 251
+420 554 253 111
+420 606 668 288

O nemocnici

Tým urologické ambulance Nemocnice AGEL Podhorská má novou posilu. Provozní doba ordinace se od nového roku rozšířila na celý pracovní týden

24.1.2022

Nemocnice AGEL Podhorská provozuje na svém pracovišti v Bruntále urologickou ambulanci, která byla v předchozích letech pacientům k dispozici 4 dny v týdnu. Od ledna 2022 se provozní doba urologické ambulance rozšířila na celý pracovní týden. Tým lékařů nově posílila MUDr. Andrea Onderková, která je urologickým pacientům k dispozici každé úterý.

Oboru urologie se nová lékařka urologické ambulance věnuje od roku 2009, kdy po ukončení studia na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci nastoupila na urologické oddělení Slezské nemocnice v Opavě pod vedením primáře MUDr. Romana Staňka. „Urologie mě nadchla a nikdy jsem neuvažovala o změně oboru,“ říká MUDr. Andrea Onderková. „Díky zkrácenému úvazku v Opavě, na který jsem nastoupila ještě během rodičovské dovolené, jsem měla příležitost využít nabídku Nemocnice AGEL Podhorská a přidat se tak k týmu skvělých odborníků, jako je právě MUDr. Roman Staněk a MUDr. Michal Quis a v neposlední řadě také sestřička Alena Trnavská,“ přibližuje svoji cestu k práci na urologické ambulanci v bruntálské nemocnici lékařka a jedním dechem dodává: „Těším se na práci ve špičkově vybavené ambulanci a samozřejmě na nové pacienty.”

Na urologickém ambulanci Nemocnice AGEL Podhorská v Bruntále provedli lékaři v roce 2021 téměř 6 a půl tisíce vyšetření. Pacienti, kteří zde za specialisty dochází, trápí nejčastěji zvětšení prostaty, záněty a inkontinence, tedy samovolný únik moči.

Urologie je medicínský obor, který se zabývá prevencí, diagnostikou, léčbou, dispenzarizací a výzkumem onemocnění uropoetického systému (choroby ledvin, horních a dolních močových cest), mužského pohlavního ústrojí a retroperitonea (včetně nadledvin).

Charakter některých urologických onemocnění vede k prolínání i s jinými specializacemi (onkologie, endokrinologie, nefrologie, gynekologie, chirurgie apod.), proto při jakémkoliv podezření na urologické potíže je nutné vyhledat odborníka co nejdříve. Včasná léčba je prvním krokem, který může vést k úspěšnému zvládnutí zdravotních problémů.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: