Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 554 700 111
+420 606 668 251
+420 554 253 111
+420 606 668 288

O nemocnici

Evropský imunizační týden rozšiřuje povědomí o možnostech očkování. Jarní období je pro řadu očkování ideální, říkají odborníci z Nemocnice AGEL Podhorská

25.4.2022

Závěr dubna patří Evropskému imunizačnímu týdnu. Redukce výskytu infekčních onemocnění až úplné vymýcení výskytu některých nemocí v průběhu historie je výsledkem rozsáhlé povinné i nepovinné vakcinace populace. Nejen rutinní vakcinaci provádí i lékaři v Nemocnici AGEL Podhorská.

Více než rok evokuje pojem „očkování“ v lidech celosvětovou pandemii onemocnění covid-19. Nejen v rámci evropského imunizačního týdne je vhodné ale podotknout, že v případě vakcín nehovoříme zdaleka pouze onemocnění covid-19. Právě jarní chladnější měsíce jsou nejvhodnější dobou například k očkování proti klíšťové encefalitidě, tzn. virovému zánětlivému onemocnění mozku, které se nejčastěji vyskytuje po přisátí infikovaného klíštěte. Proti klíšťové encefalitidě se očkuje 3 dávkami základního očkování, první přeočkování se provádí po 3 letech, další přeočkování po 5 letech. Očkují se převážně osoby, které pobývají v oblastech výskytu onemocnění, rizikové skupiny a skupiny obyvatel, které pracují v riziku (práce v lese).

„V ordinaci praktického lékaře pro dospělé nejčastěji provádíme rutinní vakcinaci proti tetanu, žloutenkám typu A i B, proti klíšťové encefalitidě, pneumokokovému onemocnění a chřipce. Další očkování např. proti meningokokovému onemocnění provádíme po domluvě,“ říká praktická lékařka Nemocnice AGEL Podhorská MUDr. Veronika Stanovská a dodává: „Při rozhodování, která očkování jsou v dospělém věku vhodná hrají významnou roli pracovní a životní podmínky, vykonávané zaměstnání, způsob života, a cestování člověka. Pro konkrétní infekční onemocnění lze indikovat skupinu osob ve vyšším riziku nákazy.“

Evropský imunizační týden se letos koná ve dnech od 24. dubna do 30. dubna a jedná se již o 17. ročník. Hlavním cílem těchto tematických dnů je rozšířit informace o široké škále možností očkování do povědomí všech, kteří chtějí svoje zdraví chránit tímto způsobem. Praktičtí i odborní lékaři nabízí ve svých ordinacích kromě známých očkování, proti žloutence, tetanu apod. také očkovací vakcíny, které chrání proti specifickým onemocněním od rakoviny děložního čípku až po vzteklinu.

Nemocnice AGEL Podhorská nabízí svým pacientům nejen služby odborných ambulancí, ale již druhým rokem také ambulanci praktické lékařky MUDr. Veroniky Stanovské, která kromě ordinačních hodin v budově nemocnice v Bruntále, rozšířila své služby také do nedaleké obce Leskovec nad Moravicí. Ordinace MUDr. Stanovské i nadále přijímá nové pacienty, v případě zájmu volejte na číslo 554 700 572.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: