Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Koledy, bohoslužba i sváteční oběd. Tak oslavovali Vánoce klienti v Sociální službě Podhorská v Rýmařově

29.12.2022

Vánoční nálada zavládla také v Sociální službě Podhorská v Rýmařově. Jako každý rok, i letos připravili pracovníci sociální služby pro klienty tematické činnosti, při kterých vytvářeli vánoční dekorace, pekli vánoční cukroví a vzájemně diskutovali na téma Vánoc.

„Každoročně se snažíme klientům sváteční čas zpříjemnit a přiblížit co nejvíce rodinnou atmosféru provoněnou cukrovím a nostalgií, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Pro letošek jsme si vánoční přípravy užili ještě více, díky dětem z místní družiny při ZŠ a školkáčkům z janovického parku,“ říká vedoucí Sociální služby Podhorská Bc. Miroslava Hořínková. Pracovníky sociální služby a Oddělení ošetřovatelské péče oslovili učitelé a vychovatelé místních vzdělávacích organizací s prosbou o předání vánočních přání od dětí a pomoc při organizaci zpívání vánočních koled pro klienty Sociální služby Podhorská.

„Středeční podvečer rozezněly chodby budovy C nemocnice v Rýmařově vánoční písně, které natěšeným klientům zazpívaly tři děvčátka z místní školy a školky společně s učiteli, rodiči a klienty naší sociální služby za kytarového doprovodu žáků základní umělecké školy,“ přibližuje společný večer napříč generacemi odborný referent marketingu nemocnice Petra Žváčková. V rámci večera si také děti s klienty vzájemně vyměnili dárečky, z nichž jedním byl velkoformátový obraz andělů vytvořený dětmi z janovické školky. Hned druhý den po vystoupení dětí, oslavili klienti Sociální služby Podhorská společné Vánoce. 

„Součástí našeho vánočního dopoledne byla bohoslužba, kterou již tradičně vedla paní farářka Mgr. Miroslava Běhalová, která naše klienty navštěvuje nejen v čase vánočním, ale také na Velikonoce nebo na základě individuálních domluv s klienty. Duchovní chvilka zahájila slavnostní dopoledne, za doprovodu kláves jsme si společně zazpívali koledy a následně usedli k slavnostní tabuli a vychutnali si skvělý sváteční oběd, který nám připravili kolegové ze stravovacího provozu Nemocnice AGEL Podhorská,“ dodává vedoucí Sociální služby Podhorská.  Došlo také na dárečky. Vánoční stromeček na sociální službě skrýval hromadu dárků. Relaxační polštářek, vánoční čaj, ale také Balíček pohody od NADACE AGEL, plný vitamínů a dalších užitečných drobností, kterým na Štědrý den nadace obdarovala také pacienty na Oddělení ošetřovatelské péče, vykouzlili radost a úsměv každého klienta. 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: